321305

FETÖ’yle mücadelede yurt genelinde süren operasyonlarda örgütün komiser abisi Mahmut Karslı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz ve İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Suat İlhan gözaltına alındı. İşte yurt genelinde il il FETÖ operasyonları Örgütün üst düzey yöneticilerinden Bilal Ünsal, İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli komiserlerin abisi ve FETÖ emniyet sorumlusu öğretmen Mahmut Karslı ile örgüt üyesi Alaettin Ö. Adem A. Abdulkerim Ü. Mehmet Ü. Şener Ç. ve Harun Ç. tutuklandı. Örgütün kriptolu iletişim programı ByLock,u kullandıkları belirlenen 141 kamu personeline yönelik operasyonda 76 şüpheli gözaltına alındı.

headline

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi KMÜ Genel Sekreter Yardımcısı’nın da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Polis memurları Ramazan A İbrahim S Refik G. ve Ali Ş. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Turgutlu’da da 6 öğretmen tutuklandı. Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz’ün de aralarında bulunduğu 4 avukat adreslerine düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı bulunan İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Suat İlhan gözaltına alındı. İlhan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. FETÖ soruşturmasında kapsamında polis tarafından gözaltına alınmak isterken kaçarak ayağını kıran eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt dün tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduktan sonra tekrar gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Bozkurt’un eşi de dün İzmir’de gözaltına alındı.

1407201614

27 adrese yapılan baskında 14 öğretmen gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 10 şüpheli halen aranıyor. Örgüt üyesi olmakla suçlanan polis memuru Murat Eroğlu ile esnaf Ayhan Günbeyli’nin 10’ar yıl hapsi isteniyor FETÖ’nün sözde emniyet imamı ve il ablası dahil 6 kişi tutuklandı. Çayeli’nin Büyükköy beldesinin AK Parti’den istifa eden eski Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu gözaltına alındı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nükleer Tıp Bölümü’nde araştırma görevlisi olan Y.U. gözaltına alındı. Aksaray Emniyet Müdürlüğü, Aksaray’ın Bylock yöneticileri ve kurum imamları olduğunu tespit ettikleri 3 kişiyi takibe aldı. Takibin ardından FETÖ’nün Aksaray Emniyet Müdürlüğü İmamı ve Bylock yöneticisi Bülent Başkaya 36 Yozgat’ta gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları