Türk sinemasının en iyi kadın oyuncularından birisi olarak yıllar önceden başlamış olduğu oyunculuk hayatında bir çok kişiye kendisini beğendirmiş ve bir çok kişi tarafından çok sevilen birisi haline gelmiştir. Filiz Akın, beyaz perdenin kolejli kızı ve sarışın yıldızı olarak tanınmış ve kısa sürede çok ünlü birisi haline gelmiş olan bir kadın oyuncudur.

1

 2 ocak 1943 yılında doğmuş olan ünlü oyuncunun şu anki yaşı 73 olmasına rağmen yine güzelliğinden fazla bir şey kayıp etmemiştir. Kimi zaman sunuculuk yapmış ve kimi zamanda yazarlık yapmıştır ve ek olarak oyunculuk hayatına atılmış ve başarıya ulaşmış bir oyuncudur.

1

Kitaplar: Hayata Merhaba, Güzelliklere Merhaba, Lezzete Merhaba: Mönüler, Tarifler ve Anilar

Filmleri : Tatlı Dillim, Karateci Kız, Emine (film), Ankara Ekspresi, Soyguncular (film, 1973), Gurbet Kuşları, Küçük Sevgilim 1971, Şaka ile Karışık, Zambaklar Açarken, Yumurcak Küçük Şahit, Fadime Cambazhane Gülü, Almanyalı Yarim, Tatlı Cadı’nın Maceraları, Babaların Babası, Ağlıyorum 1971, Memleketim 1974, Le Ricain…

İsimli filmlerde rol almış bir bayan oyuncudur. Oyunculuk yıllarında bir çok filmi ve bir çok sineması beğeniler almış ve çok sevilerek izlenmiştir. Günümüzde hala filmlerinin izlenmesi ve beğenisi devam etmekte olan eski yeşilçam filmleri oyuncusudur.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları