Geçtiğimiz günlerde çıkışını Kasım ayına erteleyen Final Fantasy’nin ikinci kısmının birinci kısma göre daha düz olacağına ilişkin açıklama yapıldı.ve bu açıklamada gerekli bilgiler verildi. Final Fantasy xv geçtiğimiz haftalarda yayınladığı bir haberle bekleyenlerini biraz üzmüştü.

maxresdefault (1)

Önceki günlerde oyunun çıkış tarihinin Kasım ayına ertelendiğine ilişkin bir açıklama yapılmıştı. Şimdi oyunun yönetmeninde yeni bir haber daha geldi. Hajime Tabata’nın yaptığı açıklamaya göre Final Fantasy xvin ilk bölümü açık dünyada geçerken, ikinci bölümünün sistematik olarak ilerleyeceği öğreniliyor.

Final-Fantasy-XVHajime Tabata, bazı oyuncuların sürekli açık dünyada bulunmaktan sıkılacağını düşünerek, ikinci kısmın daha düz oynanmasına ilişkin bir karar alındığını açıkladı. Alınan kararın gerekçesine de bu gösterildi. Oyunun yaklaşık olarak 40 ‘ 50 saat arası açık dünyada geçeceğini söyleyen Tabata sonrasında oyuncuların oyunda sistematik olarak ilerleyeceklerini ekledi.

final-fantasy-15

Yani daha düz bir oyun deneyimi yaşanacak. Bu bağlamda oyunculara tam bir kısıtlama getirilmiyor, yine özgür olabilecekleri bir oynanış da sunulacak. Oyunun ikiye bölünmesi gibi, oyuncular da bu durumdan hoşnut olanlar ve olmayanlar olarak ikiye bölünecek gibi görünüyor.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları