Fransa Türkiye’deki Resepsiyonlarını İptal Etti ve Elçiliklerini Kapattı

Türkiye'deki Fransız misyonlarının bugün ve yarın akşamki "Milli Gün" kutlamaları güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi. Ayrıca, Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsoluğu ikinci bir emre kadar kapatıldı. 

Fransa Türkiye’deki Resepsiyonlarını İptal Etti ve Elçiliklerini Kapattı

Fransa Türkiye’deki Resepsiyonlarını İptal Etti ve Elçiliklerini Kapattı

Fransa'nın Türkiye'deki misyonlarınca bugün ve yarın akşam düzenlenecek 14 Temmuz "Fransa Milli Günü" kutlamaları güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi.Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach konuyla ilgili yazılı açıklamasında "Birbirleriyle uygun düşen bilgiler, Türkiye'deki 14 Temmuz kutlamalarına yönelik ciddi bir tehdit unsurunu ortaya koymaktadır. Bu çerçevede ve önlem amaçlı Türk yetkili mercileri ile irtibat halinde, tıpkı yarın Ankara ve İzmir'de olduğu gibi, bu akşam İstanbul'da yapılacak olan 14 Temmuz kutlamalarını iptal etme kararı almış bulunmaktayız" dedi.Ankara'daki Fransız büyükelçiliğinden bir yetkili de Milli günü kutlama resepsiyonlarının güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildiğini doğruladı.

Davetlilerin cep telefonuna gönderilen mesaj şöyle:

Fransa Türkiye’deki Resepsiyonlarını İptal Etti ve Elçiliklerini Kapattı

Temsilcilikler ikinci bir emre kadar kapatıldı

Bu gelişmenin ardından CNN Türk Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsoluğu'nun ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu.

Fransa Başkonsolosluğu da açıklama yaptı

Fransa Başkonsolosluğun internet sitesinden de konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.Açıklama şöyle:"Güvenlik sebebiyle, bu akşam İstanbul’da, tıpkı yarın Ankara ve Izmir’de olduğu gibi yapılacak olan 14 Temmuz kutlamaları iptal edilmistir, Türk yetkililerle, irtibat halindeyiz. Fransız camiasına ve Türk misafirlerimize, anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.İstanbul Başkonsolosluğumuz ve Izmir’deki Fahri Konsolosluğumuz, tıpkı Ankara’daki Büyükleçiliğimiz gibi, 13 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00’dan itibaren, bir sonraki bildirime dek kapalı olacaktır."Reuters, CNN Türk ve Fransa Başkonsolosluğu

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, , ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları