Galatasaray lokomotif moskova ile anlaşıp cezasının 5 milyon Eurosunu ödemeye ikna ettiği Lassana diarra’nın transferinde sona yaklaştı. Galatasaray ön libero transferinde artık son vireja girdi. Lassana Diarra ile 3 yıllık sözleşme konusunda prensip anlaşmasına varan Sarı-kırmızılılar 31 yaşındaki Lassana Diarra’nın 10 Milyon euroluk ceza sorununu çözmesini bekliyordu.

1

Hafta başından beri Lassana diarranın menajeri ve avukatı Rusya’da kap kurarken Lokomotiv Moskova ile yapılan pazarlıklar sonuç verdi. Rus kulübü cezada yarı yarıya indirime gitti. Yani 5 milyon Euro ödenmesi halinde UEFA’daki dava kapanacak.Galatasaray bu rakamı Lassana diarranın sözleşmesi gibi 3 yıla bölmek istiyor. Yani Galatasaray 3 taksitte imza parası gibi toplam 5 milyon euroyu vermeyi planlıyor.

1

Lokomotiv moskova ise parayı peşin olarak talep ediyor. Lassana diarra cephesi ile moskova temsilcisi arasında bu konuda görüşmeler devam ederken 1-2 gün içinde tarafların orta noktada buluşması’da bekleniyor. Galatasaray’ın Lassana diarraya ceza taksiti dahil yıllık 4-5 milyon euro arası bir ücret ödemeyi planladığı öğrenildi. Lassana diarranın Marsilya ile yaptığı özel anlaşma gereği ise Fransız kulübü herhangi bir bonservis bedeli talep etmiyor. Galatasaray’ın bu transferi kısa sürede bitirmesi bekleniyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları