game-of-thrones-1349

Perspektif bir bakış açısı yakalayabilmek adına, inceleyeceğimiz bu 15 oyuncunun Game of Thrones dizisinden toplamda 109 milyon dolar kazanç sağladıklarını söylemeden geçmeyelim. Televizyon tarihinin belki de bugüne kadar ki en popüler dizisi olan Game of Thrones ya da bir diğer adıyla Taht Oyunları, yeni sezonunun başlaması için hayranlarının sabırsızlıkla bekledikleri bir dizi. Dünya çapında birçok televizyon serisini geride bırakmayı başaran bu yapıt, tanınmayan birçok oyuncuyu milyoner birer yıldız haline getirdi. Sadece oyuncularını birer dünya starı yapmakla kalmayan Game of Thrones, yazarı George R.R. Martin’in de dünyanın en tanınmış ve en iyi kalemlerinden biri olmasını sağladı. Belki gerçek hayattaki fotoğraflarından Gwendoline Christie’yi tanımamış olabilirsiniz. Çünkü Game of Thrones dizisinde bu güzel kadın Brienne of Tarth adında güçlü bir şövalyeyi canlandırıyordu.

got-kapak

Dizide oynadıktan sonra bir anda şansı dönen Gwendoline Christie, ayrıca 2016 filmleriyle güncellenen tüm zamanların en çok gişe yapan filmleri arasında bulunan Star Wars Güç Uyanıyor filminde de Captain Phasma rolü ile karşımıza gelmişti. Tamı tamına 1,91 metrelik bu güzel oyuncu Hollywood’da bulunduğu süre boyunca en çok geliri Game of Thrones dizisinden elde etti. Dizide birçok baş karakterin bölümü gerçekleşmesine rağmen 7. sezonda da bizlerle buluşacak olan Christie’nin net geliri tam 500 bin dolar. Oyunculuğun gerçekten de zor bir meslek olduğunu bizlere dizi boyunca kanıtlayan Lena Heady, yaş sınırlandırılması getirilmesine rağmen gişede rekor kıran filmler arasında yer alan 300 Spartalı filminde Gorgo rolüyle hepimizi büyülemeyi başarmıştı. Ancak Game of Thrones dizisinde üstlendiği kraliçe, Cersei Lannister rolüyle hem hayranlık uyandırdı hem de diziyi seyredenlerin fazlasıyla nefretini kazandırdı.

game_of_thro

Sürekli içki içip, şeytani planlar kurarak Westeros’un hakimi olmaya çalışan Kraliçe Cersei, 1.5 milyon dolarlık geliriyle dizinin en çok kazanan oyuncularından bir tanesi. Henüz 30 yaşında bile olmamasına rağmen olağanüstü bir gelire sahip olan Alfie Allen, tabiri caizse dizinin bahtsız bedevilerinden bir tanesiydi. Sürekli kadınların peşinden koşan Theon Greyjoy karakterini canlandıran Alfie Allen hatırladığınız üzere oldukça kötü bir işkenceye maruz kalmıştı. Belki de genç yaşına rağmen bu dizide sergilemiş olduğu olağanüstü performans, Allen için Hollywood’un kapılarını sonuna kadar aralamış olabilir. Eğlence sektöründe yer alan bir aileye sahip olan Allen, ayrıca oldukça başarılı bir şarkıcı olan Sam Smith’in de kuzenidir. Alfie Allen’ın böylesine başarılı olmasının sebebi belki de genlerinde gizli olabilir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları