2016 rio olimpiyatlarında gasp edildiğini söyleyen fakat öyle olmadığı anlaşılan Ryan lochte önemli bir sponsorunu kaybetti. Rio 2016 sırasında bir benzin istasyonunda gasp edildiğini iddia eden ancak güvenlik kameralarından gelen görüntüler sonrası yalanı ortaya çıkan Ryan lochte önemli bir sponsorunu kaybetti.

1

Yaşanan skandalın ardından dürüst davranmadığı için özür dileyen ABD’li yüzücünün mayo sponsorlarından speedo bugün yayımladığı mesajla lochte ile aralarındaki sponsorluk anlaşmasını iptal ettiğini açıkladı. Kariyerinde 6’sı altın olmak üzere toplam 12 olimpiyat madalyası bulunan 32 yaşındaki sporcu ile uzun yıllara dayanan bir birliktelikleri olduğunu hatırlatan firma buna karşın son yaşanan olayın ilkelerine aykırı olduğunu belirterek anlaşmayı feshettiğini belirttiler.

1

Rioya gelmeden önce gatorade nıssan pg gibi önemli sponsorlarını kaybeden lochte için speedonun da desteğini çekmesi sadece prestij olarak değil 2020 Tokyo olimpiyatlarına katılım anlamında’da önemli bir kayıp olduğu’da söyleniyor. Zira ABD’li olan sporcunun toplamda 4 yıl sonrasında olan olimpiyatlarda katılmış olması için sponsor yatırımlara ihtiyacının olduğu söyleniyor. Ryan Lochte, Rio 2016 yılıda 4×200 serbest stil bayrak yarışmasında altın madalya kazanmış olan ABD takımında bulunuyordu.

 
 
4
2

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları