Gaziantep valiliği düğün törenine yönelik düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısının 50’ye yükseldiği söylendi. Gaziantep’in merkez şahin bey İlçesinde dün akşam sokakta yapılan düğünde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi.

1

Gaziantep valiliğinden az önce kahreden haberde geldi. Valilik terör saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısının 50’ye yükseldiğini bildirdi. Saldırıda Terör örgütü İŞİD şüphesi değerlendiriliyor. Gaziantep şehir merkezinde Siirtli bir ailenin okul bahçesinde yaptığı düğüne bombalı saldırı düzenledi.

1

Gaziantep valisi olayın hemen ardından yaptığı açıklamada Menfur terör saldırısı nedeni ile yaralananlar oldu dedi. Valilik tarafından yapılan son açıklamaya göre’de saldırıda 30 kişi öldü. 94 Kişide yaralandı. Gaziantep Valiliği sabah yapılan yazılı açıklamada ise bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 50’ye ulaştığı belirtildi.

1

Açıklamada ilimizde 20 Ağustos 2016 cumartesi günü gerçekleştirilen bombalı saldırısında bugün itibari ile 50 vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımızın tedavileri ilimizdeki hastanelerimizde devam etmektedir. Düzenlenen menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine’de sabır yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Haince düzenlenen saldırı ve bu saldırıyı yapanları bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz ifadeleri kullanıldı.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları