akdeniz-diyeti

Anne adayı hamile olduğunu anlar anlamaz beslenme düzeni yapmak zorundadır çünkü beslenme düzeni düzensiz olursa anne karnındaki bebeği olumsuz etkiler bu hiç hoş olmayan şeylerle anne adayını zor durumda bırakır anne adayı hamilelik sürecinde artık 2 can taşıyordur ve anne adayı ne yiyorsa bebeği’de aynısını yiyordur bunun için hamile bayanlar asitli yağlı ve hamur işinde kaçınmalıdır aşırı şeker tüketmemelidirler.

hamilelikte-organik-beslenme

Sigara alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmalıdırlar anne adayı sigarayı bırakamıyorsa günde en fazla 4 taneden fazla içmemelidir anneyi ve bebeği sağlıklı tutmak için anne adayı günde 2 bardak süt tüketmelidir ve aynı zamanda yogurt yemelidir Normal bir gebelik sürecinde annenin kendi gereksinimine ek olarak tükettiklerinin bebeğe aktarılması annenin yaklaşık 15.16 kilo alması demektir. Bu artışı sağlayabilmek için ek olarak günde 20 gr Protein 15-20 mg Demir 500 mg Kalsiyum ve ortalama 300 kalorilik enerji artışı gerekir.

108548

Doğru beslenme ve gebelik durumunun özellikleri nedeniyle gereksinmelerin çeşitli Yiyecekler vücudumuzda çeşitli görevler yaparlar. Aynı görevleri yapan yiyeceklerden besin gurupları oluşturulmuştur. Gurup seçeneklerinden birini tüketmiyorsanız bir diğerini yiyerek de doğru beslenebilirsiniz. Bebeğin sağlıklı büyümesi için meyve çok önemlidir günde en az 2 meyve yiyerek bebeğin vitamin almasını sağlaya bilirsiniz gebelikte dikkat edilmesi gereken en önemli hareketler bebeğin karnınızda rahat hareket ede bilmesi için yan ve düz yatın kesinlikle karın üzerine yatmayınız ayaklarınızı duvara yaslayın ve o şekilde yatınız bebeğiniz bu hareketlerden hoşlanır ve sakinleşir bebeğinizi hafif ses tonunda müzik dinletin bebek içeride çok mutlu olacaktır ve bunu hissedecektir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları