gelecege

Video oyunları, son yıllarda hızla gelişerek oldukça gerçekçi hale geldiler ve Pac-Man gibi eski tarz atari oyunlarını fazlasıyla gerilerinde bırakmayı başardılar. Wii adı verilen konsol, oyun için geliştirilen ilk hareket kontrol sistemine sahipti ve oyunculara gerçeklik hissini fazlasıyla yaşatmayı başarıyordu. Sanal gerçeklik kavramı, özellikle de Tron Efsanesi ve Matrix gibi filmlerden sonra oyuncular için fazlasıyla önemli hale geldi. Kısa sürede bu durumun farkına varan teknoloji şirketleri de bu amaca uygun etkileyici gereçler üretme telaşına düştüler. Bu ürünlerden bir tanesi de kullanıcıları adeta oyunun içerisine ışınlayan sanal gerçeklik gözlükleriydi. Samsung ve LG gibi üst düzey teknoloji firmalarının yanı sıra dünyanın en pahalı oyun konsolları arasında yer alan PlayStation 3 Supreme gibi bir teknoloji harikasına imza atan Sony de PlayStationVR adını verdiği sanal gerçeklik gereciyle oyun ve teknoloji meraklılarının akıllarını başlarından almayı başardı.

gelecege

Hoverboards ya da diğer bir deyişle Uçan Kaykaylar günümüzün teknoloji dünyasında yerlerini almaya başladılar. Geleceğe Dönüş II filminin hayatımıza kazandırmış olduğu bir başka teknoloji harikası olan bu uçan kaykaylar, meraklılarını büyülemeyi başarmıştı. Öncesinde meydana getirilen scooterlar ve Segway gibi taşıyıcılar aslında bu geleceğe ait teknolojinin habercileriydi. Özellikle de Kevin James tarafından canlandırılan Mall Cop filmindeki Paul Blart karakteri, bu kişisel taşıma araçlarına farklı bir boyuta taşıdı Böylece sıradan kaykay versiyonlarına göre çok daha kullanıcı dostu uçan kaykaylar meydana getirildi. Razor Jetson ve Hover X gibi şirketler tarafından geliştirilen bu teknolojik araçları artık internet üzerinden satın alabiliyoruz.

geleceg

Halihazırda fazlasıyla işlevsel olan cep telefonları gelişerek birer minyatür bilgisayar haline geldiler. Sık sık araba kullanırken telefonunuzu kullanmayın şeklinde uyarılar yapılsa da bu ikazlara aldırmayıp, telefonu elimizden bırakmadan otomobillerimizi sürmeye devam ettik ve bu durum çoğu zaman ellerine yapışık telefonlarıyla karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara çarparak sonuçlandı. Bu olayların sonucunda bazı teknoloji firmaları günün her anında elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonları, kelimenin tam anlamıyla kullanıcılara yapıştırmaya karar verdi. Cicret Bracelet adı verilen bu giyilebilir teknoloji ürününde hafıza kartı, USB girişi, Bluetooth ve Wi-Fi gibi özellikler de bulunuyor. Bir bileklik sayesinde sahip olduğunuz telefonun dokunmatik arayüzünü bileğinize yansıtan bu cihaz, tamamıyla suya dayanıklı.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları