Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı

2 sene önce
43 kez okunmuş

Gelinlik öyle bir giysi ki hangi modeli denerseniz deneyin içinde kendinizi prenses gibi hissediyorsunuz. Uzaktan gözünüze rüküş gibi görünen o dantelli, işli tüllü gelinlikler bile giyildiğinde sizi hemen havaya sokuveriyor Yine de gelinlik seçmek ne yazık ki öyle kolay olmuyor. İşte işinizi kolaylaştıracağını umduğumuz önemli ipuçları. Herkesin evlilik öyküsü başka başka. İdeal olanı en az 3 ay öncesinden gelinlikçinizle görüşmelere başlamış olmanız. Gelinlik yurt dışından gelecekse ya da özel dikilecekse bu zamana kesinlikle ihtiyacınız olacak. Provalar için en az 15 günlük aralarla randevu alacaksınız. Peki sürpriz bir nikah söz konusuysa ne olacak Böyle bir durumda gelinlik giymeyeceksiniz diye bir şart yok. Vitrinde sergilenen demo ürünlerden seçebilir, kendi bedeninize göre düzelttirebilirsiniz.

gelinlik-secimi

Gelinlik bakmak demek, o mağaza senin bu mağaza benim gezerek kafanızı iyice karıştırmak anlamına gelmesin. Fiyat aralığınızı belirledikten sonra provalara kolayca gidebileceğiniz bir semtte geniş katalogları olduğunu duyduğunuz bir mağazayı seçin. Ne zaman bir gelin adayını dinleseniz, hayallerindeki gelinliği tarif ettiğini de duyarsınız. Kimi kabarık etek, kimi upuzun bir duvak diye başlar söze. Aklınızdaki model ne olursa olsun, farklı modelleri de deneyin. Gelinlikler hakkında bilmeniz gereken belki de en önemli noktalardan biri de bu. Fotoğraflar da ya da mankenlerin üzerinde nasıl durduğu önemli değil, siz üzerinize giydiğiniz anda bambaşka bir şeye dönüşebilir gelinlik. Örneğin kafanızda balık model denilen, dar gelinlik var diye sadece türlü türlü dar gelinlik giymeyin. Önce uzun etekli, kabarık etekli, vücudu saran ya da straplez veya yakalı gibi birbirinden farklı modelleri deneyin. Hangisinde karar kılarsanız ona göre varyasyonlarına bakın. Eğer geniş kalçalıysanız dar modellerde ısrar etmeyin. Gövdenizin üst kısmı kısaysa ya da boyunuz çok uzunsa…

gelinlik

Bütün bu detayları örtmek için gelinlikten daha iyisini bulamazsınız. Tüller, kabartılan etekler, korse ve balenler derken her kusurunuzu örtecek bir model mutlaka var. Bu konuda mağaza çalışanlarından, ya da gelin dergilerinden yardım alabilirsiniz. En iyi gelinlik içinde kendinizi en güzel hissettiğiniz gelinlik derler ama siz yine de gelinlik denemeye zevkine güvendiğiniz tanıdıklarla gidin. Gelinlik seçmek sandığınızdan daha zorlu bir karara dönüşürse yanınızdakilerin oylarından yararlanabilirsiniz. Düğününüz açık havada mı yoksa kapalı bir salonda mı olacak? Bahçe zeminini turlayacak mısınız ya da davetlilerle dans etmek istiyor musunuz Etek boyunuza, gelinliğinizin darlığına, ayakkabı seçimine mutlaka bu unsurları da göz önünde bulundurarak karar verin.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları