Günümüzde insanlar gezmeyi çok seviyorlar ve gezmek için gittikleri yerde en güzel yemekleri ve yörelerin kendine özgün yemeklerinden tatmak istiyorlar. Bizlerde sizlere günümüzde gitmek isteyeceğiniz en güzel şehrin ve o güzel yörelerin en lezzetli tatlarından biraz bilgiler vermeye başlayalım.

1

Öncelikle Adana, gezmek için en güzel yerlerden birisidir. Ve burada sizlerin çok ama çok beğeneceği bir çok yemek çeşidi bulunuyor. Bunlardan en çok sevileni ise Adana kebabıdır.

1

Sırada Karadeniz, var burası bir çok insanın gitmek istediği güzel ve havadar bir yerdir. Balığı ile meşhur olan bu yerde sizlerin kesinlikle yemek isteyeceği bir yemek ismi ise şu şekildedir, Hamsili Pilav.

1

Güzel bir şehir olan Urfa, bölgesinde gittiğiniz zaman yemeniz gereken en lezzetli bir isim de Urfa kebabıdır. Gerçekten kebap severlerin çok hoşuna gidecek bir tada sahip.

1

İşte sizlerde bu güzel şehirlere gittiğiniz zaman mutlaka bu güzel lezzetlerin tadına bakmalısınız. Çok hoş tada sahip olan bu lezzetler genelde her şehirde ve her yörede yapılmayan şeylerdir. Genelde bu saydığımız şehirlerdeki yapılan lezzetler ise her şehirde yapılan yemekler ile tamamen farklı bir lezzete sahiptir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, , ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları