Roma döneminden yaşanan bir efsane olayın bilinen ve bilinmeyen gerçeklerini sizler ile paylaşmak istiyoruz. Bundan yüz yıllar önce romalıların döneminde roma ile yan yana savaşlarda bulunan Spartacus adlı bir savaşçı vardı. Spartacus hakkında bir çok kişinin farklı görüşlere sahip olduğunu söyleyebiliriz, ancak Spartacus bir zaman sonra birliğinden ayrılmış ve romalılar tarafından esir alınmıştır.

1

Ve romalılar Spartacus’un öldürülmesi için onu diğer Gladyatörler ile birlikte savaştırmak istemişlerdir. Ve halkın önünde Spartacus ile diğer Gladyatörler savaşmaya başlamış kısa süre sonra Spartacus eğitimli olan Gladyatörlere karşı bir zafer kazanarak tüm glayatörleri öldürmüştür. Daha sonra Gladyatör eğitimi verilen bir okula köle olarak gitmiştir, ancak daha öncelerde Spartacus bir köle değilmiş.

1

Spartacus uzun bir eğitimden sonra romalıların her zaman düzenlediği Gladyatör dövüşlerinde yer almış ve hiç yenilmek bilmeyen bir Gladyatör haline gelmiştir. Daha sonra birlikte aynı yerde kaldığı Gladyatör arkadaşları ile birlikte anlaşmıştır ve onlar ile birlikte bir isyan çıkartarak köle olanlar ile birlikte özgürlüklerini geri almak istemiştir.

1

Kısa süre sonra isyanı başlatmışlardır, Spartacus ve diğer Gladyatörler uzun bir isyandan sonra bir çok insanın bu durumdan haberdar olmasını sağlamışlardır. Ve yine diğer köle insanlardan bu durumu duyanlar Spartacus ve diğer Gladyatör arkadaşlarının yanına katılmak için romadan çıkıyorlardı.

1

Roma bu durumu düzeltmek için askerlerini Gladyatörlerin üzerine göndermiştir, ancak Spartacus ve diğer Gladyatörler romanın göndermiş olduğu askerleri yenmiştir, ve sonda roma daha güçlü askerler göndermiştir. Bundan sonra Spartacus oradan kurtulmuş yada öldürülmüştür, bu durum hakkında kesin bir bilgisi olan yada kesin bir anlatım yapan kimse yoktur.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları