Amerika birleşik devletlerinde gerçekleştirilen bir sunumda monitörlerden piksellerin hacklenilmesi ile birlikte bilgisayar ve ekranının kontrol edilebildiği söylendi. Monitörlerin hiçbir faaliyetleri olmadığı ve kasadan gelen verilerin piksellere daha sonrada kelimelere ve resimlere dönüştüğü düşünülmekteydi. Fakat yapılan son araştırmalar durumun hiç’de böyle olmadığını piksellerin’de bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilip aleyhimize kullanılabildiğini’de gösterdiler.

1

Amerika birleşik devletlerindeki Kolombiya üniversitesinden ve red balloon güvenlik şirketinden araştırmacı an cui las vegasta Def con hack konferansında meslektaşlarıyla gerçekleştirdikleri bir sunumda Monitörü hackleyebilirsiniz. Ekranınızdaki piksellere körü körüne güvenmeyin diye konuştu. Cui hackerlerinde kullanıcıları kötücül sitelere yönlendirdikten sonra monitör üzerindeki parlaklık gibi basit ayarları değiştirebildiğini ve daha sonrada komutlara video veya sitelerdeki pikseller’den edinmiş olduğu kodlar ile bilgisayarların kasalarını ele geçirebildiğini söyledi.

1

Cui bu yöntem ile bir bilgisayarın kasasını ele geçirebildiğini söyledi. Cui bu yöntemle bir bilgisayarda aslında olmayan şeylerinde kullanıcılara gösterildiğini ve kişilerinde gözlenebildiğini ifade etmekteydi. Bilgisayar kullanıcılarının dikkatli olmalarını ve bilgisayarda yasaklı sitelere pek fazla girmemeleri gerektiğini anlattı. Hackerler bilgisayarınızı ele geçirebilir diyede açıklamalarda bulunulduğu söyleniyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları