Family with child shopping fruits

İlk olarak bahsetmek istediğim konu bu! Çünkü pek çok kişi hafta sonu eğlencesiyle sinemaya gitmeyi birbirinden ayrı düşünemiyor. Mevsim kış da olsa yaz da olsa sinema hafta sonu yapılacaklar şeyler denildiğinde akla ilk sıralarda geliyor. Hatta ve hatta vizyonda izlenmeye değer 1 tane film olmasa bile acaba sinemaya mı gitsek düşüncesinden bir türlü uzaklaşılamıyor. İşte bu nedenle de size önerim, hafta sonu eğlencesiyle sinemaya gitme fikrini bağdaştırmaktan kurtulmanız. Sonuçta her hafta sonu sinemaya gitmiyorsunuz diye ne film kültürünüz azalır ne de daha az sosyal olursunuz. Hafta sonu sizi fazla fazla para harcamaya teşvik eden aktivitelerden bir diğeri de arabayla gezintiye çıkmak. Öyle amaçsızca civarda saatlerce dolaşmak! Özellikle gençlerin düştüğü bu tuzaktan da uzak durmalısınız.

araba-gezintileri

Sonuçta ülkemizde yakıt ücretleri bu kadar yüksekken hiç yok yere kontak açmanın ne gereği var ki arabayla dolaşmak yerine hem cüzdanınız hem de sağlığınız için faydalı olacak yürüyerek dolaşma seçeneğini niye hiç düşünmüyorsunuz Evet, böylelikle beklediğiniz hafta sonu keyfini ucu size zarar vermeyecek şekilde yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla, çocuklarınızla ya da belki en güzel seçenek olan bir başınıza yürüyüşe çıkabilir, hareket etmenin verdiği mutlulukla ruhunuzu ve bedeninizi besleyebilirsiniz. Evet, belki dediklerim kulağa eğlenceli gelmiyor olabilir. Ama emin olun boş boş arabayla gezinti yapmak yerine, bacaklarınızın birazcık da olsa görevlerini yapmalarına izin vermek daha mantıklı! İnanmıyorsanız; deneyin ve önermemin doğru olup olmadığına tecrübe ederek karar verin.

sirket-butcesi

Genellikle çocuklu ailelerin yaptığı bu hafta sonu hatası da kaçınmanız gerekenler arasında. Çünkü birkaç parça şey almak için markete gidiyor ve genellikle eve eliniz kolunuz poşetlerle dolu olarak dönüyorsunuz. Evet, büyük ihtimalle siz de bu hatayı yapıyorsunuz. Ailenize güzel bir akşam yemeği hazırlamak için mutfağa giriyor ve buzdolabınızdaki eksikleri görüp eşinize markete gitmeyi teklif ediyorsunuz. Sonra peşinize takılan çocuklarla birlikte cümbür cemaat marketin yolunu tutuyor, oradan eksik olan şeylerden çok daha fazlasını alarak çıkıyorsunuz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları