Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve 120’nci gününe giren ‘Fırat Kalkanı Harekatı’ ile desteklenen Özgür Suriye Ordusu mensuplarının ilerlemeye çalıştığı El Bab yakınlarındaki Türk askerlerinin konuşlu olduğu sahra hastanesinin kurulu olduğu bölgeye terör örgütü DEAŞ tarafından saldırı düzenlendiği iddia edildi.

TSK AÇIKLADI: 3 ŞEHİT, 11 YARALI

Çıkan çatışmada çok sayıda IŞID teröristi etkisiz hale getirilirken, askeri kaynakların verdiği bilgiye göre, çatışmada 3 asker şehit oldu, 11 asker de yaralandı. IŞID saldırısının püskürtülmesinin ardından şehit ve yaralıların sınır hattına taşınması için çalışma başlatıldı.

ÇOK SAYIDA TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Çıkan çatışmada çok sayıda IŞID teröristi etkisiz hale getirilirken, şehit ve yaralılar olduğu belirtildi. IŞID saldırısının püskürtülmesinin ardından yaralıların sınır hattına taşınması için çalışma başlatıldı.

Kar yağışı nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı öğrenilirken yaralı askerlerin getirileceği Kilis ve Gaziantep’teki hastanelerde teyakkuz durumuna geçildi.

Hain saldırıda şehit düşen askerlerin de bölgeye sevk edilen ambulans ve helikopterler ile Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na taşınması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları