Geçtiğimiz günlerde çok ama çok acı bir haberde Hakkari’den gelmişti. Olay günü PKK terör örgütünün hain saldırıyı planlamasından sonra Çukurca’nın Taş Başı köprüsünde hain terör örgütü üyeleri askerlere ateş açtı ve olay yerinde çatışma başladı. Çıkan çatışmalarda 8 asker hayatını kayıp etti ve 28 askerde yaralandı. Çıkan çatışma sonrasında 8 terörist öldürüldü.

1

Olay yerinde hayatını kayıp eden askerlerin kimlik bilgileri belli olurken diğer önceki gelen ilk haberde 5 asker hayatını kayıp etmişti ve 3 asker yaralıydı. Sonrasında gelen haberde 3 asker daha hayatını kayıp etti. Yaralı olan askerler ise hastahaneye kaldırıldılar ve tedavileri sürmeye devam ediyor, Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Bekir Eren Deniz, Hakkari’ye 15 gün süre önceden gelmişlerdi ve oraya atanmışlardı.

1

Darbe girişiminden sonra yine terör saldırıları devam etmeye başladı, çıkan çatışmalar sonrasında bir çok askerimiz şehit olurken bir çok askerimiz de yaralandı ve tedavileri sürmektedir. Çıkan çatışmalar sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari bölgesinde geniş güvenlik önlemleri almaya başladı.

1

Olaylarda hayatını kayıp eden şehitlerimiz isimleri şu şekildedir: Teğmen Selim Coşkun Adana Kozan, 28 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş İbrahim Betin Afyon kara hisar Sandıklı, 25 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Tünel İstanbul, 23 yaşındaki Şehit Uzman Çavuş Hüsnü Erkut Tokat Erbaa, 25 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sercan Özkul Balıkesir Gönen, 23 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş Sakarya Karasu, 23 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Bekir Eren Deniz Çorum ve 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Samat Aktaş Bursa Kemalpaşa’ya uğurlanacaktır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları