Hande Ataizi İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanarak oradan mezun olmuştur. 1996 yılında ‘Mum Kokulu Kadınlar’ filminde rol alarak orada bir çok kişi tarafından tanınmış ve ün almıştır ve daha ilk filminde göstermiş olduğu oyunculuğu ile ‘Altın Portakal’ yetenekli kadın oyuncu ödülünü almıştır.

1

Ardı ardına bir çok dizide rol alarak kendisini bir çok kişiye sevdirmeyi başarmıştır. Hande Ataizi, Cem Davran’la birlikte bir çok program ve bir çok dizide rol alarak sanat dünyasının önemli isimlerinden olmayı’da başarmıştır. Hande, 2002’de Cem Davran’la ile birlikte sunmuş olduğu İki Kere Kiki programında, manken Sevda Demirel ile arasında yaşanan huzursuzluk nedeni ile bir süre magazinlere konu olmuştur.

1

Sinema ve dizilerdeki oyunculuk yaparak işini en iyi şekilde yapan ünlü oyuncu bir süre canlı yayınlarda program yapmıştır. Özel Hayatlar adlı tiyatro oyununda Cihan Ünal ile birlikte rol alarak oynamıştır. Bir dönem, TNT’de yayınlanan Dest-i İzdivaç’ı programını sunmuş ve o programdan sonra daha çok konuşulan birisi haline gelmiştir.

1

Rol Almış Olduğu Film Ve Diziler

1996 Mum Kokulu Kadınlar Belkıs – 1999 Kahpe Bizans Mağdure Bacı – 2000 Melekler Evi Arzuhan Öztürk – 2007 Çılgın Dersane Coğrafya öğretmeni Yıldız – 1993 Yaz Evi Gülçiçek – 1995 Sahte Dünyalar Handan Karadağ – 1996 Kaldırım Çiçeği Ayla – 1997 Hande ile Açık Açık Kendisi Sunucu – 1998 Ruhsar Ruhsar Dizi / Başrol – Olarak rol almış ve çok başarılı olmuştur.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları