Ülkemiz tarafından yapılan yerli eğitim uçağı Hürkuş uluslararası alanda geçerliliği olan Tip sertifikasını aldı. Türkiye tarafından geliştirilmiş olan ve tamamen yerli eğitim uçağı Hürkuş uluslararası alanda geçerliliği olan tip sertifikasını sonunda aldı. Gelecek zamanda silahlanmış sürüme sahip olacak hürkuş geliyor.

1

Türk havacılık ve uzay sanayi A.Ş desteği geliştiren ilk yerli eğitim uçağı hürkuş uluslararası geçerliliği olan tip sertifikasını’da aldı. Bu sertifika ile ilk yerli eğitim uçağımız olması ile beraber şu ana kadar başarılı test uçuşları ve kırdığı rekorlar ile gündeme gelmişti.

1

Sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından verilen uluslararası gerçekliliği olan tip sertifikası imalatı olan bir ürünün bir yada birden fazla örneği alınarak standart kriterler doğrultusunda uygunluğuna bakılarak veriliyor. Bu sertifika sayesinde Hürkuş artık ismi gibi hür.

1

Gökyüzünde eğitim amacı ile rahatça uçuşlarını yapabilecekler. İlk defa sivil imalat üzerinde bu belgeyi almaya hak kazanan uçağımız TUŞAŞ tarafından yaklaşık 150 kişilik mühendis kadrosu ile 10 yılda tamamlandı. 5.500 parçadan olan ilk yerli eğitim uçağımız önceden’de Avrupa havacılık ve emniyet ajansı sertifikasınıda alanlardan birisi olarak biliniyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları