Her ilişkide birtakım problemler olur. Bu ilişkinin doğasında vardır. Problemler ilişkiden ilişkiye değişir. Ancak genel anlamda en önemli problemlerden biri güven problemidir diyebiliriz. Güven dünyadaki en değerli duygulardan biridir. Bir kez güven problemi ortaya çıktı mı tekrar kurmak çok zordur. Belki tekrar kurulabilir ancak hiçbir zaman eskisi gibi olmaz. Sürekli bir şekilde çaba gösterir, aşkınızı kanıtlarsanız ve biraz da şansınız varsa ilişkinizde güveni tekrar sağlayabilirsiniz. Unutmayın sadece küçük yanlış anlaşılmalar bile güvenin sarsılmasına ve yıllardır süregelen ilişkinin bitmesine yol açabilir.Bu nedenle sevgiliniz veya eşinizin güvenini tekrar nasıl sağlayacağınızı öğrenmeniz iyi olacaktır. Güven problemlerini ortadan kaldırmak ve yeniden güven sağlamak için belli birtakım formüller elbette ki yoktur.

junges paar steht lehnt die köpfe aneinander

Yapılması gereken şeyler partnerinizin anlayışına, karakterine, aradaki aşkın boyutuna ve elbette ki güven problemine sebep olan olaya göre değişir. Eğer partnerinizle birbirinizi gerçekten çok fazla seviyorsanız ve birbiriniz olmadan yaşayamayacağınızı düşünüyorsanız bu problemi çözmeniz daha kolay olacaktır.Ancak güven problemine sebep olan şeyin boyutu çözüm süresinde çok etkili olacaktır. Eğer problem sigara içmek konusunda yalan söylemenizse genellikle problem daha çabuk çözülür ve güven daha kolay sağlanır. Ancak yalan söylediğiniz konu daha önemli bir konuysa bu süre çok daha uzun olacaktır.Hatta belki tekrar partnerinizin güvenini sağlayamayabilirsiniz de. Unutmayın biriyle aşksız veya saygı olmadan yaşayabilirsiniz ancak güven olmadan yaşamak mümkün değildir. Bu yüzden partnerinizin güvenini sarsacak bir şey yapmadan önce iyice düşünün ve buna değip değmeyeceğine karar verin. Farkında olmadan ya da istemeyerek güven kaybına sebep olduysanız da ne olursa oldun sevgilinizin size tekrar güvenmesi için elinizden geleni yapın. Tekrar güven sağlamak için yapılacak en iyi şey iletişim kurmaktır.

iliskide-guven-sorun

Sevgilinizle uzun uzun problemleriniz hakkında konuşun. Eğer hatanız varsa kabul edin, bahaneler üretmeye çalışmayın. Bu kesinlikle işe yaramayacağı gibi, sizi küçültecektir de. Yaptığınız hatadan dolayı ne kadar üzgün olduğunuzu anlatın. İkinci bir şansı hak ettiğinizi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi, birlikte tekrar çok güzel bir ilişki kurabileceğinizi söyleyin. Beraber planlar yapmayı ve hatta uzak yerlerde tatile çıkmayı teklif edin. geçmişi unutup birlikte parlak bir geleceğe başlamak istediğinizi söylemeyi de ihmal etmeyin. Elbette ki tüm bunları yaptıktan sonra bir daha partnerinizin size duyduğu güveni sarsmamak için elinizden geleni yapın! Güven olmadan iyi bir ilişki yaşanmayacağını da aklınızdan çıkarmayın.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları