İnsan vücudu bir çok şeye ihtiyaç duyar ve bunlardan birisi de sudur. İnsan günde en az 1 litre su tüketmelidir, su böbrekleri çalıştırır ve insanın en çok ihtiyaç duymaya devam edeceği bir içecektir. Sıcak havalarda çok susuz kalmamaya dikkat etmeli ve suyu düzenli olarak içmeliyiz.

1

Çok susuz kalmış bir insan direk olarak suyu içmemelidir. Öncelikle yapması gereken suyun birazını alıp dudaklarına sürmesi daha sonra yavaş yavaş içmesi gerekmektedir. Çok sıcakta kalmış bir insan direk su içtiği zaman zararlı olabiliyor.

1

Ve sabahları erken kalkmak, bir insan sabahları erken kalkmalıdır. Çünkü sabahları erken kalkmak bir insana çok güzel sağlık konusunda yardımcı olur. İnsan sabahın en güzel temiz havasında erken uyanıp spor yapmalıdır.

1

Ve kahvaltı düzeni, kahvalta yaparken insan güzel ve sağlıklı şeyler yemelidir. Örneğin, peynir, zeytin, yumurta, ve bal gibi şeyler yemelidir. Bu saydıklarım günümüzde soframızda olması gereken şeylerdir.

1

Öğlen yemeğinde ise sulu bir yemek çeşidi yiyebiliriz, Örnek olarak söylüyorum mesela Sulu patates yiyebiliriz çok ama çok lezzetlidir yanında pilav yaparsınız ve formunuzu korumaya başlarsınız.

1

Yani bunları anlatmaktaki amacım sizlere şu konuda yol göstermek, normal abur cubur şeyler sizlere fazla protein sağlamaz ve sağlık sunmaz, Hazır yemek yerine kendinizin yaptığı ev yemekleri her zaman için sağlığa daha faydalıdır.

1

Düzenli bir sağlık konusunda yapılması gerekenleri yapmak isteyenler bu anlattığım şekilde yapmaya başlayarak formunu koruyabilirler.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları