iOS 10 İle İlgili Problemler ve Çözümler
Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10 yayınlanmaya başladığı günden beri birçok problem ile boğuşuyor. Fazlaca ciddi problemler olmasa da sorun yaratan problem türünden. Bunlardan birisi de batarya problemi. iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarının bazıları iOS 10 işletim sistemine geçtikten sonrasında bataryanın fazlaca süratli şekilde bittiğini belirtmekteler. Bu mevzuda değişik yorumlar olsa da gene de iOS 10 yükledikten sonrasında batarya problemi yaşayan kullananların olduğu kati. Bir sonraki güncelleme gelene kadar aşağıda bahsettiğimiz önerileri uygulamaya çalışın.

iOS 10 Batarya Problemi ve Çözümü

iOS 10 işletim sistemini iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarınıza yükledikten sonrasında şarjınız eskiye nazaran daha süratli bitiyorsa yapmanız ihtiyaç duyulan bir kaç işlem var. Bunlar bizlerin sizlere önereceği bazı husus.

1 – Hücresel (Mobil) Veri: Eğer Wi-Fi kullanma imkanınız var ise mobil veriyi kapatıp kablosuz ağ üstünden internete bağlanın. Ek olarak Wi-Fi olmayan yerlerde eğer internete ihtiyacınız yoksa gene mobil veriyi kapatmanızı tavsiye ederiz. Böylece şarjınız daha uzun süre gidecektir.

2 – Ekran Parlaklığı: Ekran parlaklığı da pil ömrünü ciddi anlamda negatif yönde etkileyen bir durum. Eğer bataryanız olduğundan daha acele tükeniyorsa cihazınızın ekran parlaklığını düşürmeniz pil ömrünüzü artıracaktır.

3 – Arka Planda Çalışan Uygulamalar: Şarj süresini ciddi anlamda kısaltan faktörlerden birisi de arka planda uygulamaların olması. Bu yüzden bu durumun önüne geçmelisiniz. Ayarlar>Genel>Arka Planda Uygulama Yenile yolunu izleyerek arka planda çalışan uygulamaları kapatın.

4 – Düşük Güç Modu: Bu modu kullanarak gene batarya ömrünüzü uzatırsınız. Bilhassa ekran kapalı iken ciddi yararını görürsünüz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları