89 yaşında hayatını kaybeden Alarko Holding’in Kurucu Ortağı ve Onursal Başkanı İshak Alaton için Neve Şalom Sinagogu’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene iş sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Törene katılanları Alaton’un eşi Margarete Olga Alaton, kızı Leyla Alaton ve oğlu Vedat Alaton karşıladı. Sinagog un üzerinde bulunduğu cadde ve bu caddeye çıkan sokaklar polis bariyerleriyle kapatıldı.

57d7e756e

Törene gelenlerin ve basın mensuplarının üzeri tek tek arandı. Alaton için öğle vaktinde sinagogda dua edildi. Dua sırasında Alaton un cenazesi sinagog önünde bir minibüste bekletildi. Basına kapalı gerçekleştirilen tören sonrası Leyla Alaton’un bir konuşma yaptığı öğrenildi.

ishak-alaton-son-yo

Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Alarko Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu İstanbul Sanayi Odası İSO Başkanı Erdal Bahçıvan iş adamları Avi Alkaş, Zeynel Abidin Erdem ve Mehmet Cengiz eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Musevi cemaatinin önde gelen isimleri katıldı. üzerinde bulunduğu cadde ve bu caddeye çıkan sokaklar polis bariyerleriyle kapatıldı. Tören için gelenler ve basın mensupları caddenin iki girişinde de kurulan polis noktalarından aranarak caddeye geçişleri sağlandı.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları