IŞİD’in, El Bab yakınlarında kaçırdığı 2 askeri infaz ettiği görüntüleri yayımladığı iddia edildi. İki askerden biri olan Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, ‘Şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgilendirilmedik, yine sadece ‘araştırıyoruz’ dediler’ diye konuştu.

IŞİD’in, El Bab yakınlarında kaçırdığı 2 askeri infaz ettiğin görüntüleri yayımladığı iddia edildi. İki askerden biri olan Sefter Taş’ın babası Aydın Taş ’Şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgiledirilmedik, yine sadece ‘bulmaya çalışıyoruz’ dediler” diye konuştu

BirGün’Den Zeynep Yüncüler’in haberine göre; Kilis’te bulunan Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda askerlik yapan 22 yaşındaki Sefter Taş, 1 Eylül 2015 günü IŞİD tarafından kaçırıldı. Olayın üzerinden bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen asker Sefter Taş’tan haber alınamadı. Asker Taş’ın durumunuyla ilgili baba Aydın Taş basına konuştu.

‘Kahroluyoruz’ diyen baba Taş, “Ne diyebilirim ki, bizim de bilgimiz yok, şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgilendirilmedik, görüntüler için sadece ‘araştırıyoruz’ dediler, biz de bekliyoruz, işin doğrusunu bilmiyoruz, yine bekleyeceğiz” diye konuştu.

‘SADECE SABREDİN DİYORLAR’

Geçen Nisan ayında yine IŞİD’in yayımladığı Konstantiniyye dergisinde, kaçırdığı asker Sefter Taş’ın resimlerini yayınlaması üzerine konuşan baba Taş, “Bize bilgi verilmiyor, bulmaya çalışıyoruz, onlar değil. Sadece sabredin diyorlar” demişti.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları