Pazar günü yenikapı’da milyonların katıldığı demokrasi ve şehitler mitingi İtalyan basınında da yankılar bulmaya devam etti. İl giornale gazetesinin haberine göre ‘İstanbul dünyayı korkuttu’başlığını kullandılar. FETÖ PYD’nin 15 temmuz darbe girişiminin ardından pazar günü yenikapı’da milyonların katıldığı demokrasi ve şehitler mitinginde İtalyan basınında da yankılar buldu.

1

Ülke basınında mitinge katılanların sayılarının genellikle 1 milyon olarak belirtilmesi dikkatleri çekti. İl giorna gazetesinin ise milyonların katıldığı mitinge ilişkin haberlerinde İstanbul dünyayı korkuttu. Herkes Recep Tayyip Erdoğan için meydanlarda başlığını’da kullandılar. Birinci sayfadan Erdoğan kaslarını gösterdi Bir milyon kişi onun için meydanlarda başlıkları ile kullanarak ana akım gazetelerden Corriere della sera Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir milyon kişinin önünde darbe üzerine zaferini kutladı.

1

Yorumlarında bulundu. Gazete Erdoğan’ın hukukun üstünlüğü konusunda uyarılarında’da bulunan ve giderek’de daha uzaklaştığını Avrupa birliğine AB bir kez daha meydan okuma fırsatını bulduğunu’da yazdı. Ve burada da idam cezası gündemlere geldi. Miting organizasyonuna övgülerde bulunarak bunu bir rock konseri ve bir hareketin toplantısının akıllı karışımı gibilerdi. İfadeleri ile niteleyen gazete Emine Erdoğan’ın başörtülü olmasına’da dikkatleri çekerken meydandaki hemen her kadınında böyle olduğunu söyledi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları