Dün akşam saatlerinde bir grup asker tank ve diğer zırhlı askeri araçlar ile İstanbul boğaz köprüsünü ve yeni açılan köprüyü ulaşıma kapadı ve asker köprüyü ele geçirdi. Daha sonra asker köprü üzerinde etrafa ataş açmaya başladı bu durum sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşı sokaklara çağırdı.

1

Bu durumdan sonra halk sokaklara çıkmaya başladı hemen hemen tüm Türkiye nerede ise sokaklarda idi. Bu olaydan sonra İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir çok şehirde vatandaşlar sokağa çıktılar ve askere karşı direnişe geçtiler.

1

İlerleyen saatlerde havada uçan askeri helikopter sokağa çıkmış olan vatandaşı mermi yağmuruna tuttu hiç bir vatandaşa acımadan olay yerinde bulunan vatandaşları taradılar. Olay yerinde bir çok kişi hayatını kaybederken bir çok kişide yaralandı.

1

Bir çok asker kendisi teslim oldu bir çok askeri yine vatandaşlar tutup darp ettiler kimisini ise polise teslim ettiler. Bu arada TRT Binası askerlerin alıkoymasından sonra vatandaşlar sayesinde kurtarıldı ve yayın yapmaya devam ediyorlar.

 

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları