Dünyanın en eski yerleşim bölgeleri arasında bulunan Anadolu, Bizans, Roma ve Osmanlı İmparatorlukları başta olmak üzere birçok güçlü devletin başkenti olmuş; şimdilerde ise kültür başkenti olarak anılan İstanbul başlı başına bir dünya mirasıdır. Son zamanlarda yaşanan terör olayları ve darbe girişimiyle fazlasıyla yıpranmış olsa da Türkiye turizm için hala çekici bir ülke olarak kabul görülüyor. Elbette ki bu mirasa sahip çıkarak, hiçbir bölgeyi ve güzelliği birbirinden ayırmayarak, ülkemizdeki bu kültür şenliğini birlik ve beraberlik içerisinde dünyaya göstermeyi başarabilirsek, işte o zaman Türkiye’de bulunan bu zengin kültür daha da değerli olacaktır. İstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kadıköy ilçesi, Caferağa mahallesinin en güzel caddelerinden bir tanesidir. Bölgenin en canlı ve en kalabalık caddelerinden biri olan Mühürdar Caddesi, özellikle de bünyesinde barındırmış olduğu sahafları, kitapçıların bulunduğu Akmar Pasajı ve seyyar satıcılarıyla ünlüdür.

istanbulda-magaza

Anadolu yakasının en etkileyici semtlerinden biri olan Moda’ya kadar uzanan bu cadde, sahip olduğu binalar ile İstanbul’un en etkileyici görüntülerinden birini gözler önüne seriyor. İstanbul’un sanat merkezlerinden biri olan Bahariye Caddesi, Kadıköy’deki ünlü Boğa Heykeli’nden itibaren başlıyor ve bünyesinde başta Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Süreyya Operası, tramvay hattı, çeşitli restoran kafe ve sinemalarıyla kesinlikle görülmeye değer mekanlardan bir tanesidir. İstiklal Caddesi’ne benzer yapısıyla dikkat çeken bu Kadıköy caddesi özellikle de sahip olduğu lüks markalar ve ara sokaklarda yer alan mekanlarıyla değerine değer katıyor. İstanbul’un ve Türkiye’nin en uzun caddelerinden biri olan Alemdağ Caddesi, 1987 yılında ilçe haline gelen Ümraniye’de bulunuyor.

dunyanin-en-pahali

Anadolu yakasının bu güzide caddesi son yıllarda özellikle sıkışık trafiğiyle gündeme gelmiş olsa da canlılığıyla ünlü Bağdat Caddesi’ne rakip mekanlardan bir tanesidir. Kısıklı Meydanı’ndan itibaren başlayan bu cadde Cumhurbaşkanı’nın İstanbul’da konakladığı villalar da bu bölge üzerinde yer alıyor. Yolculuğumuza İstanbul’un en güzel ilçelerinden Beşiktaş’ın etkileyici semti Nişantaşı ile devam ediyoruz. Avrupa yakasının neredeyse tam merkezinde yer alan Nişantaşı’ndaki bu cadde, İstanbul’un moda merkezlerinden bir tanesidir. Ünlülerin uğrak mekanlarından olan Nispetiye Caddesi, lüks otel St. Regis eşsiz mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Özellikle de varlıklı insanların gözde lokasyonlarından biri olması nedeniyle bu bölge üzerinde yer alan mağaza ve gayrimenkul fiyatları da astronomik rakamları buluyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları