Modacı Nasıl Olunur

Moda tasarımcısı olmak için bir çok şeyleri bilmeniz gerekmektedir örnek olarak dikiş hakkında bilgi sahibi olmak gerek Ama gerçekçi olmak gerekir ise, eğer amacınız yalnızca moda sektöründe bir iş bulmak ise, o zaman bir terzi veya modelist yanında yada bir moda evinde stajyer olarak çalışarak da bu işe adım atabilirsiniz. Bu tarz gönüllü işler çok da çekici olmamasına rağmen, moda dünyasını tanımanız, böylece perde arkasında olup bitenlerden haberdar olmanız adına çok önemli. Ayrıca unutulmamalı ki, hayallerinizi süsleyen bu sihirli dünyaya giriş kapısının nereden açılacağı hiç belli olmaz. Sadece sektörde yer edinmeye çalışırken birde bakmışsınız rüyalar ülkesindesiniz.

giray-sepin-roportaj

Birkaç sezondur moda dünyasını sallayan Balenciaga için tasarım yapan Nicolas Ghesquiere nin Jean Paul Gaultier asistanı olarak bu işe başladığını, unutmamak gerekir İster eğitimli ister alaylı olsun, moda kariyerinde gerçek bir başarı yakalamak için gerekli 10 temel beceriyi sahip olmak gerekir. güçlü bir yaratıcılığa Yaratıcılıktan bahsederken bunun ilahi yaratıcılık ile karıştırılmaması gerektiğini, burada bahsetmek istediğim şeyin olduğunu öncelikle söylemek istiyorum. Aslında çoğu zaman tasarım ve yaratıcılık sık sık birbirine karıştırılan iki kavram olmuştur. Gerçekte tasarım öğrenilebilen bir şeydir; gerek okulundan, gerek ustasından, hatta kitabından, yani her tasarım yapan yaratıcıdır anlamın gelmez.

cropped_content

Yaratıcılığın ise bir yetenek olduğu ve doğuştan geldiği rahatlıkla söylenebilir. Yaratıcılık neredeyse herkeste vardır Ama az ama çok esasen burada önemli olan miktarıdır. Zaten iyi bir tasarımcıyı piyasada öne çıkaran onun tasarım bilgisi yanında güçlü bir yaratıcı dimağa da sahip olmasıdır. Ancak yaratıcı bir yeteneğe sahip olan tasarımcı, eğer güçlü bir tasarım bilgisine de sahip ise işte o zaman kombinasyon tamamlanmış demektir. çizim becerisi Tasarımcılar için sahip olunması gereken en önemli yeteneklerden birisi de güçlü çizim becerisidir. Tasarımcı ressam değildir, ama tasarımını yaptığı kıyafetin detaylarını anlatabilecek ve kendinden sonraki kadroları doğru yönlendirecek kadar çizim tekniğini bilmesi bu beceriye sahip olması gerekir. detaylar için iyi bir göz Temel çizimlerin dışında tüm detayları takip edebilecek güçlü bir göze sahip olmak çok önemlidir.

maxresdefault

Çünkü tasarımları benzersiz kılan detaylarıdır. Bunun yanında iyi bir tasarımcının denge ve oran duygusunun gelişmiş olması gerekir renk ve kumaş bilgisi İyi bir tasarımcı renklerin dünyasını iyi tanımalı, hangi renkleri birbiri ile kombinleyeceğini bilmeli, kumaşların oluşum şekillerini, sınıflandırılmalarını, birbirinden ayıran özellikleri, hatta kalite kontrolü dahil her detayına hakim olmalıdır. tasarladığı ürünün hangi kumaşta nasıl bir sonuç vereceğini önceden hayal edebilmeli, gelişen teknoloji ile beraber değişen kumaş endüstrisini yakından takip etmelidir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları