İzmir’de son dakika haberi: İzmir’de çoğunluğu Ak Partili halk hastane önünde toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele yapılan hava saldırısında helikopter kullanan darbeci pilotlardan birinin Suat Seren Hastanesi’ne getirildiği anonsu sonrası ortalık karıştı!

izmir_son_dakika_haberi_izmir_de_hastaneyi_bastilar_h107962_58beb

Darbe girişimi sonrası İzmir Konak Meydanı’nda vatandaşlar ‘demokrasi nöbeti’ için Konak Meydanı’na akın ederken, çoğunluğu AK Partili kitle alanda gündüz de bekleyişini sürdürdüğü sırada AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Gülcan tarafından yapılan anonsla harekete geçti.

Gülcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelden ayrıldıktan sonra yapılan hava saldırısında helikopter kullanan darbeci Deniz Yüzbaşı Haldun Gülmez’in yaralı olarak Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne getirildiğini duyurdu. Bu açıklama sonrası AK Partililer hastaneye akın etti. Kalabalık tekbir getirerek darbe karşıtı sloganlar attı. Emniyet çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve TOMA hastaneye sevk etti.

basda2131

Güvenlik görevlileri öfkeli kalabalığın hastaneye girmesini engellerken zaman zaman arbede yaşandı.
İzmir’de darbe karşıtı öfkeli kitle hastane önünde bekleyişini sürdürüyor.

deewvasassa

DELİCAN DA PROTESTOYA KATILDI


Öte yandan AK Parti İl Başkanı da partililerle birlikte hastane bahçesindeki protesto eylemine destek veriyor. Delican burada yaptığı kısa açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın canına kast eden hainlerden biri yaralı yakalanmış ve burada tedavi ediliyor. Hepsi yargı önüne çıkacak ama içimize sindiremiyoruz. Lanetlemek için uraya geldik. Devletin şanlı üniforması altında bu ülkeye kast eden bu şerefsizi burada lanetliyoruz. Yazıklar olsun. Bu devletin parasıyla, milletin vergisiyle kurulan hastanelerde bu şeytanların tedavi edilmesini kınıyoruz. Akşam 19:00’da ise tüm halkımızı İzmir Valiliğinin önüne davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir’de son dakika tüm gelişmeleri aktarmaya devam eddeceğiz…

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları