Kahve şeker hastalığına yakalanma oranını azaltan bir etkiye sahip. Yapılan araştırmalara göre kahve tüketen insanların şeker hastalığı riskinin yüzde 25 ile 67 oranında azaldığı görülmüştür. Bunun yanı sıra kahvenin zayıflatıcı etkisi de bulunur. İçerisindeki kafein sayesinde metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi olan kahve, kalori yakımı üzerinde de olumlu etkiye sahiptir.

1

İştah kesici ve şekeri dengeleyici özelliği ile de kahve zayıflama konusunda yardımcı besinlerden biridir. Bunun yanı sıra kahve tüketimi, Alzheimer hastalığına yakalanma riskini de azaltmaktadır. Her gün düzenli kahve içen kişilerin Alzheimer hastalığına yakalanma riski çok daha düşüktür. Karaciğer üzerinde de olumlu etkileri bulunan kahvenin, karaciğer kanserinden koruduğu da araştırmalar koruyucu bir etkiye sahiptir.

1

Birçok kişinin dilinde dolaşan kahve kalp hastalığına neden olur sözlerinin de doğru olmadığı kanıtlanmış durumda. Yapılan araştırmalar incelendiğinde, kahvenin kalp üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu gibi bir bilgiye de rastlanmamıştır. Aksine kahvenin felç riskini de oldukça azalttığı bulunan bilgiler arasındadır. Beyin fonksiyonlarını harekete geçirme etkisi bulunan ve fiziksel performansı da arttıran kahve, insanların güne zinde başlaması için de iyi bir seçenektir. İçeriğindeki yüksek anti oksidan sayesinde hücreleri hasardan koruyan koruma görevi olarak bilinir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları