Kadınların sorunu kilo her kadın ne kadar zayıf olmasına rağmen kilo sorunuyla karşılaşır peki kilo neden alınır ve vermek için ne yapmalıyız kilo almamak için yediklerimize çok dikkat etmeliyiz sıcaklarda hafif yemek yemeliyiz örneğin ton balık haşlama tavuk gibi yoğurt yerseniz daha çok zinde ve fit kalabilirsiniz kilo nasıl alınır ? Çok yağlı yemekler, hamur türünde yemekler, tatlılar ve şeker gibi günümüzde tüketmekte olduğumuz yiyecekler kilo almamıza neden olabiliyor.

1

Kimi zaman az yemek yesek bile kilo alabiliyoruz. Bunun nedeni ise yemek yedikten sonra yürüyüş yapmamaktır. Kilo almayı nasıl önleyebilirim ? Kilo almamak için yediğiniz yiyecek ve içeceklere çok ama çok dikkat etmelisiniz. Tatlı tüketimini azaltmalısınız ve hamur işi fazla tüketmemelisiniz dahası şekerli olarak abur cubura dikkat etmelisiniz.

1

Çünkü günümüzde kek, börek, ve bakkal ile marketlerde satılan bir çok sevilen şeyler bunları tüketmeyi azaltmalısınız. Fazla yağlı yemekler yememelisiniz, birde yürüyüş yapmalısınız. Yediğiniz yemeği sindirmek için günde en az 1 yada 2 saat yürüyüş yapmalısınız ancak bu yürüyüşler serin havalarda yapılmalıdır. Sıcak havalar insanların sağlığına zararlı olabiliyor. Düzenli spor yaparak sağlığınız koruyabilir ve düzenli kilonuzda kalabilirsiniz ve kilo almayı atlatabilirsiniz.

Tavsiyemiz olarak bu konu ile ilgili mutlaka bir DOKTOR TAVSİYESİ Almanızı öneriyoruz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları