Boğaziçi köprüsü darbe girişimlerinin sabahında linç edilerek öldürüldüğü söylenen er kurtuluş kayanın Silah arkadaşları gerçekleri söyledi. Kaya halka ateş açmadığı için darbeci bin başı onu gözünden vurmuş. Fetö terör örgütü mensupları askerlerin 15 temmuzda yeltendiği darbe girişimi sonrasında daha sonra adı Şehitler köprüsü olarak da değiştirilen Boğaziçi köprüsünde öldürülen er kurtuluş kayanın halka ateş açmadığı için darbeci komutanı tarafından vurulduğu iddaa edildi.

1

İstanbul kuleli asker lisesi lojistik destek komutanlığı emrinde kantinci olarak vatani görevini yapan kayanın nasıl katledildiği ile ilgili detayları aynı komutanlıkta askerliğini sürdüren koğuş arkadaşları konuştu. Önce tatbikat alarmı verdiler. Akşam saatler 8.9 aralarında Boğaz köprüsüne gidip yolu kestirdiler. Koğuş arkadaşım kurtuluş kayanın gözünden vurularak yere düştüğünü gördüm.

1

Binbaşı Ahmet Taştan halka ateş ediyordu fakat biz de kaçmayı denesek bizi de vuracaktı. Bunu binbaşı Ahmet taştanın yaptığını düşünüyorum. Gözlerini kan bürümüştü. İnsan evladı değiller. Ben korkudan silahımı alarak geriye çekildim diye konuştu. Aynı biçimde kışladan çıkartıldıklarını da anlattı. Beylerbeyi sarayının önünde trafiği kestiklerini söyleyen emre binbaşı Ahmet taştanın polis ile tartışıp havaya ateş açtıklarını söyledi.

1

Sonrasında ise Boğaz köprüsünde durup yolu da kestiklerini söyleyen emre motosikletli bir kişi askerleri geçmeye çalıştı Binbaşı Ahmet taştan onuda taradı. Yine binbaşı taştan ateş etmemizi etmezsek bizi de vuracağını söyledi. Arkadaşımız kurtuluşu emre uymadığı için komutanın vurduğunu duyduk. Sabah silahlarımızı bırakıp teslim olduklarını da söylediler.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları