2010 Yılı KPSS’deki usulsüzlük soruşturması kapsamında 7 bin 500 kişiye yurt dışına çıkış yasağı getirildi. 2010 KPSS’de Eğitim bilimleri testinin ardından Genel yetenek ve Genel Kültür bölümlerininde iptal edilmesi üzerine sınavda şüpheli şekilde yüksek puan alarak atamaları yapılan yaklaşık 7 bin 500 kişinin yurt dışına çıkmaları yasaklandı.

1

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgilere göre 2010 yılında KPSS’deki soruların Fetö Terör örgütü tarafından çalınarak örgüt üyelerine dağıtıldığının belirlenmesi üzerine başlatılan soruşturmada yeni dönemlere girildi. Ankara 1.İdare Mahkemesinin 19 Temmuzda 2010 KPSS’nin Genel yetenek ve genel kültür kısımlarını’da oy birlikleri ile iptalinin ardından sınavda şüpheli şekilde yüksek puan alan kamu kurumlarına atandıkları’da tespit edilen yaklaşık 7 bin 500 kişi mercek altına alındı.

1

Aralarında Hakim savcı ve avukatlar ile bazı kurumların genel müdür yardımcıları ile daire başkanlarınında bulunduğu şüpheliler hakkında OHAL kapsamında çıkartılan ilk KHK de yer alan Milli güvenliği tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı oluşum veya gruplara yada terör örgütlerine üyeliği veyta iltisakı bunlarla irtibatı nedeni ile haklarında idari işlem tesis edilenler ile aynı gerekçe ile haklarında suç soruşturmaları veya kovuşturması yürütülenler işlemi yapan kuruluşlarca ilgili rapor brimine Derhal bildirilecek.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları