kredi-kullanirken

İnsanlar birtakım ihtiyaçlarından dolayı bankalara başvuru yapmak durumunda kalırlar. Yani bakıldığında eğer bir çalışansanız ve bankalarla aranız iyi ise o zaman bankalar size yardım edebilecek en iyi kurumlardır. Günümüzde çoğu yardıma ihtiyacı olan kişiler, eşlerinden dostlarından önce bankaların kapısını çalmaktadır. Bankalarda belli koşulların araştırmasını yaparak, kredi verip veremeyeceği konusunda bir sonuca ulaşmaktadırlar. Araştırdığı konulara baktığımızda çalışma durumu ön planda olan konulardan biridir. Bankalar kredi verirken kendilerine belli kriterler belirler. Bunların en başında da kişilerin çalışma durumları gelir. Çünkü bankalar verdikleri paraların geri alınma durumunu sağlama almaya çalışırlar. Bu yüzden gelir durumu ve geliri elde ettiği kurumda ki devamlılığı öncelik taşır. Sigorta süreleri de bu durumda önemli ayrıntılardandır.

kredi-cekme

Kredi çekerken istenilen evraklar arasında gelir belgesi ve SGK dökümü önemli bir ayrıntıdır. Bu durumda bankalarda kredi isteğiniz olduğunda, sigorta süresinin ne olduğunu inceleyelim.Ülkemizde bankaların müşterileri için sunduğu birçok çeşitte kredi vardır. Bu kredilere bakıldığında da her birinin bazı belgeleri aynıdır. Bunların başında kimlik, gelir durumu, sigorta dökümü gibi önemli ayrıntılar gelir. Bu bilgilerin istenmesinde de bankaların kendilerini garantiye alması gelmektedir. Örneğin krediyi geri ödeme durumunuzun kontrolü için aylık elinize geçen paranın bilinmesi gereklidir. Tabi bunun yanında banklarla iyi olmanız en önemlisidir. Yani tabiri caizse bankalardan kırmızı kalem yememelisiniz. Çünkü banka kredi notu durumunuz düşük olduğunda demektir ki bankalarda kullandığınız diğer ürünlerin ödemelerinde sıkıntılar yaşıyorsunuz. Kredi notu nasıl yükseltilir.Kredi notu kadar önemli olan diğer bir konu da sigortalı çalışma dönemidir.

ne-kadar

Bankalar son işyerinde ne kadar süredir çalışıyor incelemektedir. Bunun sebebi ise iş yerinde ki devamlılığıdır. Geçmiş çalışma durumuna da bakmaktadır fakat en önemlisi son iş yeridir. Bu süre uzadıkça bankaların kredi verme şansı da artmaktadır. Çünkü bankaların gözünde işiniz daha sağlam gibi görünmektedir. Bu sebeple son işyerinde sigorta süreniz önemlidir. Bu süre için de bankaların belirlediği birtakım uygulamalar vardır. Şimdi bu uygulamalara göz gezdirelim. Kredi kullanırken bankalar açısından ya da kendi açınızdan önemli olan birçok husus vardır. Öncelikle sizin açınızdan önemli olan durumlar konusunda kısa bir bilgi vereyim. Kredi kullanacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır. Kredi kullanmak istediğiniz ihtiyacınızı gözden geçirmekte fayda vardır. Çünkü kredi sonucunda bankaya belli faiz ve komisyonlar ödeyeceğiniz için değer mi, gerçekten çekilmesi gerekli mi gibi konulara karar vermelisiniz. Sonrasında gelirinize ve düzenli ödemelerinize dikkat etmelisiniz. Bu incelemelerinize göre kredi kullanımınızı gerçekleştirmeniz önemlidir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları