Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, 2010 KPSS sınavında sorulmuş olan soruları çalarak memur olanların ihraç edileceğini daha sonrasında ise TİB’in kapatıldığını, yetkililerin BTK’ya devredildiğini söz konusu olarak dile getirdi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığı konusunda Beş tepe’de yapılmış olan Bakanlar Kurulu toplantısından sonrasında alınmış olan kararlar sonucunda ilişkin bir şekilde açıklamalar yapmıştır.

1

Kurtulmuş, 2010 KPSS’de soruları çaldıkları belirlenenler memuriyetten ihraç edilecektir. 2010 KPSS ile hakkıyla memuriyetten ihraç edilecektir.2010 KPSS ile hakkıyla memuriyete girenler ise bulundukları sıfatları’da kullanacaklarıdır. Ayrıca TİB kapatılmış ve yetkileri’de BTK ya devredilmiştir Açıklamaları’da yapıldı. Bakanlar kurulunda iki kanun hükmünde’de kararname gündemlere gelmiştir.

1

Bunlardan da birisi olan 670 sayılı kanun hükmünde kararnamede öncelikli olarak’da bazı bakanlarımızın ve kurumlarım’dan gelen kamu personeli olma vasfının yitirmesinden gerekenler yani Fetöcü olduğu tespit edilen kişiler ile düzenlemelidir. Dış işleri sahil ve güvenlik Emniyet genel müdürlüğü ve TSk Başta olmak üzere çeşitli kurumlardan gelen liste ise bugünkü KHK ile yayınlanarak yürürlülüğe girecek ve bu listede ismi geçen Fetö mensuplarının devlet memuriyetlerini ve vasfını’da kaybedeceklerdir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları