Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan LG Electronics, 2016 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal verilerini bugün kamuoyuna açıkladı. Her geçen gün gelişen teknoloji piyasasında kendisine saygın verilere göre, LG Electronics’in beyaz eşya ve ev eğlence sistemi bölümleri yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 140 oranında rekor bir artış göstererek 503,10 milyon dolarlık işletme karı elde etmeyi başardı. LG Beyaz Eşya İklimlendirme Çözümleri Bölümü ise yılın ikinci çeyreğinde 373,24 milyon dolar kar elde ederek, bugüne kadarki en büyük çeyrek işletme karını gerçekleştirmiş oldu.

lg-acikl

Bir önceki yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 4,8 oranında artış görülürken, 4,04 milyar dolar düzeyinde açıklanan ciroda özellikle klima sistemlerinin satışı bekleneni aşmayı başardı. Ayrıca LG’nin faaliyet karı yılın ikinci çeyreğinde yüzde 9’un üzerinde arttı. Uzmanlar yaptıkları değerlendirmelerde, şirketin gelişmiş ürün portföyü ve fiyatlandırma politikasının bu oranlarda oldukça önemli bir yer tuttuğunu dile getiriyorlar. Global teknoloji piyasasının en önemli kulvarlarından biri olarak kabul edilen, mobil iletişim bölümü oldukça büyük öneme sahip. Özellikle LG’nin mobil iletişim bölümünde nasıl bir performans göstereceği dikkatle takip ediliyordu.

lg-2016-ikinci

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yılın ikinci çeyreğinde mobil iletişim bölümünün cirosu ilk çeyreğe oranla yüzde 12 oranında arttı ve 2,86 milyar dolar seviyesine yükseldi. Piyasaya sürülen tüm akıllı telefonların adedi ise yılın ikinci çeyreğinde 13,9 milyonla bir önceki çeyreğe oranla artış gösterdi. Uzmanlar şirketin mobil iletişim bölümüyle ilgili olarak yaptıkları değerlendirmede, V, K ve X serilerinin şirketin bir sonraki çeyrekte satışlarını daha da artıracağını belirtiyorlar. LG Electronics’in 2016 ikinci çeyrek finansal verilerinde kuşkusuz en çok dikkat çeken nokta, ev eğlence bölümünde görülen başarıydı. Rekorların kırıldığı bölümle ilgili olarak şirketten gelen resmi verilerde, 3,58 milyar dolarlık ciro elde edildiği ve 306,97 milyon dolar düzeyinde rekor işletme karı kırıldığı belirtildi. Ayrıca bir önceki yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 5,7 oranında oldukça önemli bir artış gerçekleşti.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları