Manisa sporun yeni transferi novillo 2008 de Muğla’da kaza yapmıştı. Ayağı kırılan novillo ülkeyi sedye ile terk etti,mi şimdi ege ekibi ile sözleşme imzaladı. Fransa’da lyonun alt yapısından yetişen karayiplerde bulunan Fransa’nın denizaşırı illerinden martinik asıllı 24 yaşındaki futbolcu Fransa u 16 takımında Türkiye futbol federasyonunun düzenlediği geleneksel ege kupasına katılmak için Türkiye’ye gelmişti.

1

Novillo’nun da yer aldığı Fransız kafilesini taşıyan otobüs 28 ocak 2008 de Marmaris’ten Azerbaycan’la oynayacak maç için Muğla’ya giderken çite beli köyü taraflarında şiddetli yağışta kayganlaşan yolda kaza yaptı. Yan yatan otobüs yolda sürüklenerek karşı şeride geçmişti. Kazada hafif yaralanan teknik direktör Michell cavillier antrenör philippe Begreoo doktor maille pascal ve futbolcular genel mludu ile pierrick cros ilk tedavilerinden sonra taburcu edildiler. Arkadaşları kadar şanslı olmayan novillonun ise ayağı kırılmıştı.

1

Ve belinden yaralandı, Genç yaşta futbol yaşamı bitme tehlikesine giren oyuncunun ayağı alçıya alındı. Fransa turnuvadan çekilmek zorunda kalır iken tedavisi sonrası ülkesine dönen harry novillo iyileşip 2011 de le havre’a transfer olmuştu. Ardından’da Ajaccio Mons clermont mebourne city formaları giyen Fransa u 19 ve martinik milli takımında da görev yapan novillo kötü anılarla ayrıldığı Türkiye’ye yıllar sonra Manisa sporla anlaşarak döndü.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları