Mercedes’in konsept arabası Vision Mercedes Maybach 6 ile lüks otomobil teknolojisinin geleceğini’de görebilirsiniz. Kendi kendine sürüşün olduğu ve tamamen elektrikli üstelik süper coupe bir konsept sensual purity ve aerodynamic efficieny karışımı bir güzellik.

1

Mercedes vision 6 ile kullandığı detaylar ile duygusal tasarın alanında soğuk ve sıcak bilişenleri oldukça güzel sunuyor. Uzatılmış tasarımı daha düşük tavan yüksekliği ve aracın arkasına doğru konumlandıran sürücü bölgesi otomobilin yeniden yorumlanması olarak algılanıyor.

1

İç kısımda ise ön koltukta oturanlar için arttırılmış sanal gerçeklik ile ön cama yansıtılan veriler ile ilginç kullanımı ve son derece geniş görüş açısı dikkatleri çekiyor. Vision 6 550w LIK 4 elektrik motor ile dört tekerlekten çekiş sayesinde 738 beygir gücünde mükemmel bir sanat eseri olarak karşımıza çıkıyor olacak.

1

Bu özelliklerine 80 kwh lik ek bir batarya alanı ile kullanım mesafelerinde ekstralar sağlanmak isteniyor. Spor sürüş performansına gelince 0-100 km’ye 4 saniyeden az bir sürede ulaşabiliyor. Ayrıca tek şarj ile 500 km yol gidebiliyor. 6 dakikalık bir şarj süresi ile de size yaklaşık 100 km yol kat etmenizi sağlıyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları