Metro Holding’in patronu Galip Öztürk hakkında kesinleşen müebbet hapis cezasıyla ilgili infazın durdurulması yönündeki talep kabul edildi, yargılamanın yenilenmesine karar verildi.

Hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan Metro Holding’in patronu Galip Öztürk hakkında mahkemeden önemli bir karar çıktı. Öztürk, avukatı aracılığı ile mahkemeye yaptığı başvuruda infazın durdurulması istedi. Mahkeme, infazın durdurulması kararı ile birlikte yargılamanın yenilenmesi kararı verdi.

Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Öztürk hakkında 4 yıl önce müebbet hapis cezası verdi. Bu kararı, Yargıtay 1. Ceza Dairesi 2014 yılında onadı.

Öztürk, geçtiğimiz günlerde, avukatı aracılığı ile İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Ancak mahkeme, infazın durdurulması yönündeki talepli başvuruyu geri çevirdi.

Öztürk’ün avukatı son olarak İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.

Mahkeme, Öztürk’ün avukatının yaptığı itirazına ilişkin kararı bugün verdi. Kararda, “yargılamanın yenilenmesi” ile birlikte, ‘müebbet hapis cezası ile ilgili infazın durdurulması’na yer verildi.

Kararda, Öztürk’ün, daha önce “Fetullahçı Terör Örgütü’ne yaptığı mali desteği çekmesi nedeni ile FETÖ’nün kendisine hedefe koyduğu” iddialarına yer verildi.

Öztürk adına verilen dilekçede, ‘FETÖ’nün emniyet ve yargıdaki üyelerince Öztürk’ün kurmaca delillerle mahkûm edildiğine yer verildi. Bu savunma kararda da yer aldı.

Mahkeme kararında, bu iddiaları destekleyecek delilerin de sunulduğuna işaret edildi.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları