Konuya ilişkin İstanbul Büyük şehir Belediyesinden yapılmış olan açıklamalara göre, şarkıcı olan Sıla Gençoğlu’nun 21-22 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık hava Sahnesinde gerçekleşecek olan ve bunun üzerine planlanan konserlerinin Fetö Terör Örgütü’nün darbe girişimine karşı halkın vermiş olduğu mücadeleyi şov olarak dile getirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

1

Açıklamada, 15 Temmuz’da darbecilere karşı bütün Türkiye’de onurlu bir duruş sergilenmiş olduğu belirtilerek, Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idraş etmiş olan sanatçılarımızın sergilemiş olduğu onurlu bir duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içinde hak etmiş olduğu yeri bulmuştur. ifadelerini dile getirdi.

1

Halkın ve sanatçıların vermiş olduğu demokrasi mücadelesi sırasında bazı sanatçıların üzerine düşmüş olan vazifeleri yerine getirmediğine dikkat edilen açıklamalarda, şunlar kaydedildi; Bu bağlamda halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendirmiş olan ve bu onurlu duruş ve iradelerle alay konusu eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 21 ile 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açık hava Sahnesinde yapılması düşünülen konserler belediyemiz tarafından iptal edildi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları