Moda dünyasının herkesçe sevilen modelleri oldukça genç yaşlarda podyumla tanışıyor. Henüz 15-16 yaşlarında edindikleri deneyim mankenine göre 30’lu yaşlara kadar devam ediyor. En tecrübeli olduğu ve en fazla kazandıkları yıllar ise 20’li yaşlar. Eğer dünya çapında tanınan bir yüz ise sayılı markalar ürünlerini tanıtması için o modelin kapısını çalıyor Modeller genellikle 30’lu yaşlarında çok sevdikleri podyumları terk ederek başka işlerle uğraşmaya başlar. Dünya çapında ünlü olmasını sağlayan muhteşem fizikleri yerine kimisi güzel yüzlerini kimisi ise bilgi ve becerilerini kullanarak yeni bir hayata başlar.

kendall-jen

Modellik, bireysel olarak yapılan herhangi bir iş sektörü aksine başlı başına bir endüstriye sahiptir. Model olabilmek de o kadar kolay değildir. Tabi ki bu aşamayı geçebilenler kazandıkları yüksek ücretlerle bilinir. Sizler için hazırladığımız listede dünyanın en çok kazanan genç modellerine birlikte göz atacağız. Çok kazanan genç modeller hakkında konuşurken, Kardashian ailesinden Kendall Jenner’ı listeye almamak olamazdı elbette. Kendall, bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede, sahnelerin aranılan modellerinden biri haline gelmiştir. Jenner Paris ve Milano’da tüm üst markaların moda gösterilerinde yer aldı.

kendall-kors-a

Genç model Harper s Bazaar, love, Allure ve İnterview dahil daha pek çok üst seviye dergilerin kapağında yer almıştır. Jenner Calabasas’da ilk evini 2.7 milyon dolara satın aldı ve bu onun çok iyi kazandığının göstergesidir. Cara sadece 22 yaşında ve son 2 yıl içinde dünyanın en çok tanınan kötü kız süper modeli haline gelmiştir. Cara, Rihanna ve Michelle Rodriguez gibi arkadaşlarıyla verdikleri partile ile bilinmektedir. Ayrıca Cara sosyal medya üzerinde de son derece etkindir. Delevingne, Chanel, Burberry Mullberry ve La Perla gibi kampanyalarda yer aldı. Forbes onun kazancının geçen yıl 3.5 milyon dolar olduğunu iletti.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları