Moda, takip etmediğini iddia edenlerin dahi ilgisini çeken bir konu. Uluslararası danışmanlık firması Brain&Company moda pazarının 2014 yılında 274 milyar dolar gelir elde ettiğini, 2015 yılında ise bu rakamın 280 milyar dolar daha büyüyeceğini tahmin ediyor. Özellikle lüks yaşamla endeksli olan moda en son kreasyonları karşımıza çıkarmaktadır. Moda insanın kendini ifade biçimi olmasının yanı sıra, kişiler arasındaki statü farkının da vitrinidir. Bu göstergenin farkında olan dünyaca ünlü markalar, zirvede kalabilmek ve geniş bir kitleye hitap edebilmek için birbirleriyle yarışıyor. Bazen moda tasarımı diye adlandırılan ürünler, sıfır km araba fiyatıyla eşdeğer olabiliyor. Hazırladığımız listede dünya modasının en lüks 14 markasını bulacaksınız.

erkekleri-temsil-eden-en

Marc Jacobs markası artık Mark’ın olmayabilir ama ismi çok uzun yıllar yaşayacağa benziyor. Mark, Fransız tasarımcı Louis Vuitton’un tasarlayıcısı olarak işe başladı. Jacobs daha sonra Time dergisi dünya listesinde en etkili 100 kişi içinde yer aldı. Marka, yaklaşık bir yıldır Vuitton ile ayrıdır. Ünlü markanın 2015 bahar koleksiyonu, cesur geometrik şekiller, rugan ile yaptığı lüks kombinler pist aşamasında oldukça başarılı olmuştur. Fendi, Adele Fendi ve Edoardo tarafından, 1925 yılında başlayan İtalyan merkezli çok uluslu bir şirkettir. Markanın en ünlü ürünleri kürk ve çanta dahil olmak üzere son moda giysi ve aksesuarlardır. Marka 2014 yılındaki podyum gösterileri için bir uçak kullanacağını duyurmuştu.

erkekleri-temsil-ede

Fendi, genellikle kürk ile klasik parçaları kombine etmesiyle tanınır. Şirket 2011 itibariyle, 1 milyar doların üzerinde kar elde ettiğini kamuoyuyla paylaştı. Fransız tasarım ve moda markası 1837 yılından bu yana faliyettedir. Hermes, 2008 yılı itibariyle kırtasiye ayakkabı eldiven emaye dekoratif sanatlar sofra ve takı deri eşarp kravat erkek giyim, kadın modası parfüm kapakları, saatler olmak üzere 14 ürün bölümü ile iddialı bir yapıya büründü. Şirket, 2011 itibariyle 730 milyon dolar kar elde etti. Ralph Lauren, bu listedeki isimlerden en uygun fiyatlısı olarak kabul edilebilir. Onların ürünleri de Macy gibi daha makul fiyatlı mağazalarda satılıyor. Şirket, tasarımcı Ralph Lauren tarafından 1967 yılında kurulmuştur. O zamandan beri şirket; Ralph Lauren Black Label, Ralph Lauren Purple Label, Ralph Lauren Blue Label Lauren Ralph Lauren, Club Monaco ve Chaps dahil olmak üzere birçok alt markalı ürün tasarladı.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları