Türk sinemasının efsane ismi olan Münir Özkulun kızı Güner özkul babasının sağlık durumuna ilişkin bir açıklamada bulundu. 15 Ağustos 1925 tarihine İstanbul Bakırköy’de doğan Münir özkul dün 91 yaşına girdi. Bu özel günde Ntv’ye konuşan usta sanatçının kızı Güner özkul Babam daha uzun yıllar yaşayacak.

1

Durumu stabil metabolizması sağlam. Doğum günün kutlu olsun baba. Bu akşam sana tango çaldırayım dedim gözlerini kırptı. O da doğum günü olduğunu anladı. Uzun zamandır bir reaksiyon alamamıştım. Bugün iki kez tepki verdi. Çok mutlu oldum ifadelerini’de kullandı.

1

Münir özkul yaklaşık olarak 10 dizi 20 tiyatro oyunu ve 220 filimde rol alan Münir özkul 2003 yılından bu yana demans rahatsızlığı yaşıyor. Düşünce bozukluğudur, Halk arasında bunamada denir. Beyinde hasardan kaynaklanan ve ilerleyen biz bozukluk olup kişide yaşından beklenen beyin performansını göstermemesidir.

1

Özellikle etkilenen bölgeler hafızada dikkat, dil ve problem çözme alanlarıdır. Durumun ileri aşamalarında’da kişi zaman ve yer ve kişiler oryantasyonunu kaybeder denildi. Bir çok dizide rol alan Münir özkul hababam sınıfındaki Mahmut hoca karakteri ile gönüllerde taht kurmuş bir isimdir o dizi ile çokça tanınmıştır Münir özkul.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları