bath

Alman mimarlık firması, Steeltec 37 tarafından Almanya’nın Lusatian Göller Bölgesi’ne konumlandırılmış bu büyüleyici ev, keyifli bir tasarıma sahip. Adeta rüzgar ile şişmiş bir yelkeni andıran kıvrımlı tavanıyla yansıtma önleyici sürgülü camlarıyla, sert ve dayanıklı materyalleriyle, alüminyum dış mekanı ve eşsiz göl manzarasıyla ruhunuzu okşayacak türden bir yapıdır. İngiltere nin Hampshire kontluğundaki Beaulieu Nehri üzerine konumlandırılmış Exbury Egg adındaki bu yapı bir evden daha çok başka her şeye benzemesine rağmen yüzebilme özelliğine sahip sevimli bir mühendislik ürünüdür. SPUD grubu, PAD stüdyosu ve sanatçı Stephen Turner işbirliği sonucunda ortaya çıkan ve kendi kendini idame ettirebilen bu güzellik yumurtaya benzer yapısıyla da huzurlu ve keyifli bir yaşam deneyimi sunuyor. ParkArk, Rotterdam merkezli bir firma olan BYTR mimarlık şirketinin bir eseridir. Birçok yüzen evin aksine keşfetmeye teşvik eden bu yapı, özellikle de aileler için kusursuz bir mekandır.

casa-flotante-e

ParkArk yapısının sahipleri daha önceleri çelik bir gemide yaşıyorlardı. Ancak modern estetik ürünleriyle donatılmış bir eve sahip olmak istediler. Düşük dış cephesiyle neredeyse su ile birleşik bir görünüme kavuşan ParkArk, devasa cam bölmesiyle de güneş ışınlarından yararlanarak, evin içerisinde doğal ışığın süzülmesini sağlıyor. Bu görkemli yüzen evin arkasındaki beyin, Hamburg merkezli Rost Niderehe firmasıdır. Rost Niderehe imzalı bu modern yapı, ahşaptan oluşturulmuş muhteşem dış cephesi, açık arka güvertesi, özel yatak odası ve banyosuyla misafirlerine huzurlu ve konforlu bir yaşam imkanı sunuyor. 2011 yılında inşası tamamlanan Hamburg, Eilbek Kanalı’ndaki bu yüzen ev, tasarımcılarının birçok ödül kazanmasına ön ayak olmuştur.

hos-tasarimlar

Floatwing olarak bilinen bu güzel yüzen ev, Portekiz’deki Coimbra Üniversitesi’ne bağlı bir grup tarafından yapıldı. O zamandan beri bir marka olmayı başaran Friday adındaki bu grup, birçok başarılı projenin de arkasındaki isim olarak görevlerine devam ediyorlar. Kişisel denizaltılar, prefabrik yüzen evler ve ısmarlama yüzen evler gibi eşsiz yapılarla karşımıza gelen bu grubun en güzel örneği, güneş enerjili motor ile donatılan Floatwing evidir. İlk bakışta, ünlü tasarımcı Robert Harvey Oshatz’ın benzersiz dokunuşlarını fark edebileceğiniz bu güzellik Oregon, Portland’daki Willamette Gölü üzerine yerleştirilmiş. Oldukça kullanışlı bir yapı olan Fennell Residence, sıcak ve rahat bir iç mekanın yanı sıra yapıştırma tabakalı ahşap kirişlerle de donatılmıştır. Oturma ve yemek odalarında göl ile yüz yüze gelebileceğiniz bu güzeller güzeli yüzen evin pahalı cam pencerelerinden güneşin doğuşuna ve batışına şahitlik edebilirsiniz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları