nurgul-yesilc

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Ardından Üniversite eğitimi için Eskişehir e yerleşti. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro bölümünü bitirdi. 2002 yılında yayınlanmaya başlayan Asmalı Konak adlı televizyon dizisinde, Özcan Deniz ile beraber başrol oynadı. Dizi sayesinde tüm Türkiye tarafından tanınmaya başladı. 2006’da eşi Cem Özer ile beraber Sen Olmasaydın isimli tiyatro gösterisinde yer aldı. 2004 yılında Ömür Atay’ın yönetmenliğini yaptığı Anlat İstanbul isimli filmde Uyuyan Güzel Saliha karakterini canlandırdı. 2007 yapımı Adem’in Trenleri filminde sergilediği oyunculuk ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

nurgul-yesilcay

Ünlü sanatçı son olarak 2014 yılında Paramparça adlı dizide Erkan Petekkaya ile beraber başrol oyunculuğunu paylaştı ilkokul çağlarında en çok noolur beş Dakka daha’ derdim. Her Sabah uyanırken ve her akşam oyundan koparken Ortaokul 1. sınıfın ilk dönemleri, sınıf başkanı seçimlerinde, sınıf başkanı olmak için bütün sınıf parmak kaldırıp, bir tek ben kaldırmadığım için sınıf başkanı oldum. Ama beceremediğim için ikinci dönem değiştirildim. Hiçbir zaman iktidarı eline geçiren insan rolü oynayamadım çünkü Lise dönemlerinde bir süre izcilik yaptıktan sonra oymak başı oldu. Tam o dönemde Erzincan depremi oldu Biz yardım etmek için 8 kişilik bir grup olay yerine gittik. Türkiye’nin çok önemli bi gerçeğini, yaşanan sefaleti birebir yerinde görmek çok acı ve üzücüydü.

nurgul_yesilcayin_

Bir gün okuldan eve gelirken gördüğüm bi tabela beni içeri taşıdı. içeride bir ressam ve resim öğrencileri vardı. Ben de resim yapıyorum benimle de ilgilenir misiniz diye sordum ressama, o da resimlerini getir bir bakayım dedi. Götürdüm beğendi ve çırak olarak işe başladım. Lise döneminde 3 yıl boyunca gittim. Rakısını boyasını fırçasını bezini ben alıyordum karşılığında resim yapıp, pek çok önemli sanat kitabını ödünç alıyor ve sanatçıları öğreniyordum anlıyordum da. Anlamadığım tek şey Burası Türkiye yazan küçük bi kağıttı. ilk aşk acısı bir ay boyunca yemek yememek ağlamak ağlamak ve ağlamaktı. insan ilk aşık olduğu kişiyle evlenip çoluk çocuk yapmak istiyor. Ama iyi ki bunlar son aşık olduğuna nasip oluyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları