Atlantada düzenlenen bir yemekli toplantıya katılan Amerika birleşik devletleri başkanı Barak Obama, Türk iş adamlarından birisinin Güleni iade edecek misiniz sorularına ispatlanması gerek yanıtını aldı. ABD de yaşayan Türk iş adamlarının ABD başkanı Baracak Obama’ya Fetö terör örgütünün Türkiye deki darbe girişimi ve örgütün ele başı olan Fethullah Gülenin iadelerini konularını sordu.

1

Demokrat parti üyesi olan Türk iş adamı Murat güzel Başkan Obamanın onur konuğu olduğu Demokrat parti başkan adayı Hillary Clinton’ın seçim kampanyasına destek olmak amacı ile Atlantada düzenlenen yemekli toplantıya katıldılar. Murat güzel AA muhabirine yaptığı açıklamalarda toplantıda Fetö darbe girişiminin hakkında obamayı bilgilendirme fırsatları bulduğunu söyledi.

1

Toplantıda söz hakkı alarak obamaya bir soru yönelttiğini söyleyen Güzel, konuşmalarında darbe girişiminden sonra Türkiye’de birlik, beraberlik duygusunun arttığına dikkatlerini çektiğini özellikle de türk halkının Abdli siyasilerin darbeye bakışından ve Fethullah gülenin iadesinin bu kadar uzamasından rahatsız olduğunu dile getirdi. Güzel gülenin iadesinin sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değil Tüm Türk halkının meselesi olduğunu iki ülke arasında ilişkilerinde olumsuz yönde etkilenmesinden endişesi olduğunu vurgulayarak, Obama’ya bu konudaki fikrini sorduğu öğrenildi. Obamanın sorularına karşılığı Bu işi ciddiye alıyoruz ispatlanması gerek yanıtını söylediği ortaya kondu.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları