Fetö Terör örgütü cuntasının 15 Temmuz darbe girişimlerindeki hedef aldıkları Özel harekat Başkanlıklarında, görevli olan özel harekat polislerinin darbe girişimlerinin tüm Türk Silahlı Kuvvetlerine mal olmaması gerektiği söyleniyor.
1

Fetö Terör örgütünün darbe girişimleri esnasında ilk hedefleri olarak belirlenen Özel Harekat Daire Başkanlığı Mensupları, ihanetinin ardından  Türk Silahlı Kuvvetlerinin tamamına mal edilmemesinin gerektiğini söyleyerek , Şunların bilinmesini, istiyoruz diyerek ‘ Bilinmesini isteriz ki bu ordu bizim ordumuz. Tüm personel bizim canlarımız , ciğerlerimiz.

1

İçlerinde bulunan ne olduğu belirsiz bir grup tarafından böyle bir şey ile karşılaşıldı. Biz bunların ayrımlarının yapılmasını istiyoruz. Bu ayrımı bizde yaptık.Sözlerini kullandı. Üst düzey Özel Harekat yetkilisi EGM Havacılık başkanlığından Türk uçaklarınca ateş edildiği duyulunca inanamadım, kötü bir şaka olduğunu düşündüm diye konuştu.

1

Darbe girişimleri esnasında etkisiz hale getirilmesi amaçlanan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı, tarafları ,AA muhabirlerine yaptıkları açıklamada, 15 Temmuz gecesinde ve sonrasında yaşananları anlattı Üst düzey bir, özel harekat görevlisi, olay gününde yaşananları anlatırken,cuma akşamı olduğu için nöbetçi olanlar hariç tüm yetkili ve personeller, evlerinde istirahat ta olduğunu fakat daire başkanlığından gelen acil çağrılar sonucu göreve geri geldiklerini söyledi.

1

Daha sorasında ‘ darbe girişimlerinde karargahlarının olduğu belirlenen jandarma komutanlığına, karşı yapılan operasyona katılmak ve çok az sayıdaki Ankara Özel harekat polislerine destek amaçlı olarak, ellerindeki personel ve zırhlı arabalarla harekete geçtiklerini söyleyen görevli. ‘ En iyi savunma saldırıdır ‘ anlayışı ile operasyonun başladığını söyledi.

 

ORDUMUZA DESTEK OLALIM , SAHİP ÇIKALIM :

Bazı Özel harekat ekipleri de Fetö Terör örgütünün, Emniyetin içerisinde sızamadıklarını, ve o yerlerden olan özel harekatı hep önemli bir tehdit olarak gördüklerine işaret ederek. Güneydoğuda operasyonları yürüten ve birlikte omuz omuza mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uçakları, helikopterlerinin hedef olmaları ile kendilerini çok yaraladığını söyledi.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları