Papatyalar sarı ve beyaz renkleri ve kokularıyla baharın müjdecisidirler. Papatya çiçeklerinden elde edilen papatya yağı, cilt sorunlarını giderme noktasında aktif olarak kullanılabilmektedir. Papatya çiçekleri gibi hoş bir kokuya sahip olan papatya yağı, cildinizdeki yaralar, kuruluk ve hassaslık problemlerini giderecektir. Papatya yağı cilde uygulandığında pürüzsüz bir etki bırakır ve cildin daha yumuşak olmasını sağlar.

Papatya

Saç açmasında yardımcı olur işlemi için kullanılan papatya çiçeği yanı sıra papatya yağı da saç açma işlemi için kullanılabilmektedir. Saçlara uygulandığında saçları arındırır ve saçlardaki kepek problemini giderir.güçlü bir saça sahiplendirir. Saçlarda meydana gelen problemlerin giderilmesinde papatya yağından faydalanılır. Saç köklerine masaj yaparak uygulandığında kökleri güçlendirir.

Papatya-Yağının-Saç

Küçük bebeklerde karın ağrısı sorunlarında 2 damla papatya yağı ile masaj yapmak ağrıyı hafifletir Papatya yağını vücudunuzda ağrı görülen bölgelere sürdüğünüzde ağrınız kısa zamanda hafifler. Papatya yağının rahatlatıcı ve gevşetici etkisi olduğundan yatmadan önce cilde masaj yapılarak sürüldüğünde deliksiz ve rahat bir uyku sağlar. nemlendirmiş olduğunuz bir pamuğa az miktarda papatya yağı damlatın ve yüzünüzü silin. Sonrasında parmak uçlarınızla cildinize dairesel hareketler uygulayarak masaj yapın ve yağı cildinize yedirin. 1 saat kadar cildinizde beklettikten sonra papatya yağını temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere papatya yağı ile cilt bakımı yapmanız cildinizin daha pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlayacaktır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları