Karabükspor Başkanı Tankut’tan Passolig Genel Müdürü’ne rüşvet suçlaması.

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Ferudun Tankut, Trabzonspor maçında misafir takım seyirciye yüzde 5’lik kontenjan (667 koltuk) ayırmalarına rağmen Passolig’in 1000 bilet sattığını söyleyerek, “Yönetmeliğe göre 667’den 1 kişi fazla alırsam 100 bin lira ceza kesiliyor. Passolig Genel Müdürü’nün bana açtığı telefon çok enterasan;’Başkanım bunu bu seferlik kabul edin. Sezon sonuna kadar sizden alacağımız paraları almayalım’ diyor. Bana rüşvet teklif ediyor” dedi.

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, teknik direktör Igor Tudor ile birlikte Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda düzenlenen, ‘Karabük ve Futbol’ konulu panele katıldı. Panele, PTT 1’nci Ligi 2’ncilik kupasını da getiren Başkan Tankut, kupayı dün aldıklarını söyledi. TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez’in daha önce kendisine kupayı Süper Ligin ilk maçında vereceklerini söylediğini ifade eden Tankut şöyle dedi:

“Kendisine, ‘Ne anlamı kalacak bu kupanın, şekilden başka. Emeği geçen futbolcuların, teknik heyetin, bize 90 dakika destek veren taraftarlarımızla ve yönetimimizle havaya kaldıramadıktan sonra. Ben belki hiçbir futbolcuyla, teknik heyetle anlaşmayacağım. O kupanın ne anlamı kalacak, nerede ne amaçla vereceksiniz?’ dedim. ‘Düşünemedik’ dedi. Maalesef işte bizi yönetenlerin bir kupayı vermeyi dahi beceremeyişlerinin sebebi. Kupa elimizde, ancak dün geçti. Kupayı ilk defa sizlerin huzuruna getirmiş ve tanıtmış olduk. Keşke emeği geçen futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyetimiz bu kupayı o gün kaldırabilselerdi. Onun üzüntüsünü yaşıyorum.”

‘BİR KUPAYI DAHİ VERMEYİ ORGANİZE EDEMEYEN YÖNETİCİ’

Passolig ile ilgili düşünceleri sorulan Tankut, “Passoligdeki amaç futboldaki terörü önlemekti. Şimdi futboldaki terör önleniyor mu? Stada girerken hepimiz kontrolden geçiyoruz. Biletlerimiz ona göre belli oluyor. Oturduğumuz yerler belli. Ama 20 kişi hakeme bir küfür yapıyor sonra ikinci bir küfür yapıyor. Kulüp olarak her saniyesine göre para ödüyoruz. 20 kişi yüzünden 10 bin kişilik tribün olduğu gibi cezalı duruma geliyor. Çok ciddi bir saçmalık var. Bir kupayı vermeyi dahi organize edemeyen yönetici anlayışıyla maalesef bunlar çözülemiyor. Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi yönetici sıkıntısı. Passolig eğer amacına ulaşmıyorsa o zaman insanlardan niye para alınıyor? Passolig kartı için 25 lira alınıyorsa yapması gerekeni yapması gerekiyor” dedi.

‘BANA RÜŞVET TEKLİF EDİYOR’

Trabzonspor maçında misafir seyirciye ayırdıkları yüzde 5 kontenjan karşılığının 667 koltuk olduğunu, cezaları nedeniyle kendi seyircileri de olmadığını hatırlatan Tankut, şöyle devam etti:

“Yanıma gelen kulüp müdürümüz, ‘Passolig sürekli bilet satıyor. Biz müdahale ettik ve 1000’de durdu’ dedi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Bey beni arayıp, ‘Bunu çöz’ diyor. Neyini çözeceğim? Yönetmeliğe göre 667’den 1 kişi fazla alırsam 100 bin lira ceza kesiliyor. ‘100 bin lira ceza kesilecek, peki ben bunu nasıl önleyeceğim?’ dediğimde ‘Biz federasyonla görüşelim bu seferlik kesmesinler’ diyor. Bu seferlik olur mu, böyle saçmalık olur mu? Kaç kişi ayrıldıysa o kadar kişi gelir. O gün çok ciddi gerginlik yaşadık. Passolig Genel Müdürü’nün bana açtığı telefon çok enterasan; ‘Başkanım bunu bu seferlik kabul edin. Sezon sonuna kadar sizden alacağımız paraları almayalım’ diyor. Bana rüşvet teklif ediyor. Yönetim sıkıntılarımız maalesef her yerde var.”

Igor Tudor ise, Hırvatistan medyasında kendisini Fenerbahçe’nin istediği yönünde haberler çıktığı hatırlatılması üzerine, “Ben de gazetelerde gördüm bu haberi. Şu an hafta sonu sahamızda oynayacağımız Medipol Başakşehir maçına motiveyim. Bu maçı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları