Petek Dinçöz 29 Mayıs 1980 İzmir doğumlu olan güzel eski manken, şarkıcı, sunucu ve dizi film oyuncusu. Henüz genç bir kız iken güzel bir manken olmak istemiştir ve manken olmak için biraz çaba göstermiş daha sonra okulunu bırakarak manken olmuştur.

1

Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra kendisinin şarkıcı olacağını düşünmüş ve şarkılar yapmaya karar vermiştir. Kısa süre içinde şarkılar yazmaya başlamış ve çok tutulan şarkıları sayesinde ünlü birisi olmayı başarmıştır. Babasını küçük bir çocuk iken kayıp etmiştir.

1

14 yaşına kadar İzmir’de yaşamıştır ve daha sonra Kıbrıs güzellik yarışmasına katılmıştır, orada güzellik yarışması ikincisi seçilmiştir. Ve bu durumdan sonra daha çok ün kazanmaya başlamıştır. Bir çok dizi ve filmde rol almaya başlayarak daha çok tanınmış bir kadın oyuncu haline gelmiştir.

1

En çok sevilen dizilerinden birisi ise Roman havası olmuştur. Ve günümüzdeki yıllarda daha güzel şarkılar yapmaya kadar vermiş ve güzel şarkıları ile yine hayranları tarafından beğenilmeye devam etmiştir. Ancak uzun bir süredir dizi ve filmlerde rol almamıştır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları